Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Madencilerinin BTC Satışları Piyasayı Ne Kadar Etkiliyor: Coinbase Cevapladı!

Bitcoin Madencilerinin BTC Satışları Piyasayı Ne Kadar Etkiliyor: Coinbase Cevapladı!

Takip et

Kripto para borsası Coinbase geçen hafta yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin madenciliğindeki dönemsel düşüşler sırasında yaygın bir endişenin de madencilerin BTC varlıklarını ne ölçüde sattıkları olduğunu söyledi.

Notta, piyasanın çalkantılı olduğu ve Bitcoin fiyatının düştüğü zamanlarda, marjların genel olarak sıkıştığı ve daha fazla madenciyi net satıcı olmaya zorladığı belirtildi. Coinbase, fiyat düşüşü ve bunun sonucunda ortaya çıkan karlılık kaybı göz önüne alındığında, madencilik endüstrisi için finansman ortamının geçen yılın sonlarından bu yana “önemli ölçüde değiştiğini” ve kamu piyasalarında sermaye artırmanın çok zor hale geldiğini söyledi.

İlgili Haber
Dev Bitcoin Madenciliği Şirketinden Şaşırtan Adım: HODL Stratejisini Terk Mi Etti?

“Bitcoin Madencilerinin Gerçekleştirdiği Satışlar Çok Düşük Miktarda Kalıyor”

Raporda yine de, yeni çıkarılan tüm Bitcoinler her gün hemen piyasaya satılsa bile, bunun sadece 900 BTC’lik bir satış baskısına eşit olacağını ve bunun da toplam günlük hacmin sadece %1-%1,5’ini temsil ettiğini ekledi. Raporda, daha sağlıklı bir BTC türev piyasasının madencilere potansiyel riskten korunma stratejileri açısından daha fazla seçenek sunması gerektiği belirtildi.

Son yıllarda agresif bir şekilde büyüyen ve bu süreçte bilançolarını güçlendiren madencilik şirketlerinin şimdi operasyonlarını yeniden yapılandırmak zorunda kaldıkları belirtilen raporda, bu koşulların “fazla tedbirli olmayan madenciler zorluklarla karşılaşmaya devam ettikçe yılın ikinci yarısında madencilik sektöründe konsolidasyon için fırsatlar sunması gerektiği” ifade edildi.

Madencilik piyasası halen dengeli hash oranı seviyesinden uzak olsa da son aylarda madencilerin satışları ve faaliyetlerini düşürmesi ağ üzerindeki hash oranının azalmasına yol açtı. Bunun sonucunda ise madencilik zorluğu tarafında bir düşüş gözlendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları