blank
Kripto Para Madenciliği

Bitcoin Madenciliği Gelişmiş Ülkelerde Daha Güvenli Yapılabiliyor

Bitcoin madenciliğinin gelişmemiş ülkelerde daha tehlikeli olduğu tahmin ediliyor.

Her ülkenin kendi kanun ve yasaları vardır. Bu yasalar arasında madencilik konusunda hiçbir ülke bugüne kadar net olarak adım atmayarak kripto para madenciliğini temelden tavana düzenlemedi. Kripto para birimi madenciliği yapmanın en kötü yanlarından birisi de herhangi bir garantisi olmaması, bu ay ne kadar kazanacak olduğunu bilemiyor olmak. Madenciler cihazların bozulması, enerji kesintisi ve diğer çeşitli sebepler dolayısı ile madencilik konusunda zorluklar çekiyor.

Bugün bazı ülkelerde, özellikle de İran gibi ülkelerde madenciler gelişmiş Kanada, ABD ve Avrupa ülkelerine kaçmaya devam ediyorlar. Çin’de madenciler yine hükümetin baskısına maruz kaldıklarını ve de özellikle enerji şirketlerinin polislerle ortak olarak kendilerine baskın düzenlediğini belirtip gelişmiş ülkelere kaçıyorlar.

Madencilerin gelişmiş ülke tercihinin arkasında kendilerini daha fazla güvende hissedebilmek yatıyor olsa da, gelecekte bu konuda yine her zaman ilk tercihin bugün olduğu kadar aynı kalması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu