BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Madencilik Devi Canaan, Bu Çeyrekte Satış Rekoru Kırdı!

Canaan şirketi ikinci çeyrek raporunu açıkladı.

Önde gelen Bitcoin Madencilik cihazı üreticisi Canaan, 2021 yılının ikinci çeyrek raporunu açıkladı.

Açıklanan raporda şirketin ikinci çeyrek boyunca saniyede 5,9 milyon terahash (TH/s) hash gücü sattığı görüldü. 2020 yılının aynı dönemine göre %126,9 artış, 2021 yılının ilk çeyreğine göre de %200 artış  göstererek yeni rekora imza attı.

Canaan, 66 milyon $ brüt gelir elde ederken yaklaşık 38 milyon $ net gelir elde etti.  Şirket diğer çeyreğe göre yaşanılan bu artış için “şirketin faaliyet tarihindeki en güçlü üç aylık satışları” işaret ettiğini söyledi.

Şirketin güçlü ve istikrarlı satış artışında özellikle Kuzey Amerika’daki kurumsal alıcıların madencilik ekipmanlarına yönelik artan ilgisi önemli rol oynadı.

Canaan’ın Mali İşler Direktörü Bay James Cheng, şirketin satış başarısına dikkat çekerek;

“Çeyrek için sağlam mali sonuçlar bildirdik. Rekor gelir ve net kârın yanı sıra, ağırlıklı olarak denizaşırı müşterilerimizden gelen güçlü ön sipariş defterimiz, nakit pozisyonumuzu daha da güçlendiren bol miktarda ön ödeme getirdi.

Bu, gelecekteki donanım tedarikini güvence altına almamızı, araştırma ve geliştirme ekibimizi büyütmemizi ve stratejik yatırımlar yapmamızı sağladı.

Şu anda, Bitcoin fiyat dalgalanması, farklı ülkelerdeki düzenleyici belirsizlikler gibi sektör genelindeki zorlukların tamamen farkındayız zira büyüme stratejimize, sağlam işletme yeteneklerimize ve sektörün muazzam potansiyeline olan güvenimiz devam ediyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu