Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Madencilik Zorluğunda Orta Dereceli Düşüş Gözlendi: Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Orta Dereceli Düşüş Gözlendi: Nasıl Yorumlanmalı?

Takip et

Bitcoin madenciliği BTC’ye olan talebin değerlendirilmesinde genellikle güçlü bir indikatör olarak düşünülüyor ve bazen de piyasa koşullarını değerlendirmede kullanılıyor.

WuBlockchain’in paylaştığı verilere göre BTC’nin madencilik zorluğu bugün %1 düşüş gösterdi. Bu düşüş oranı orta dereceli bir düşüş olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin madencilik zorluğu verisinde yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Hash Oranı Piyasa Koşullarını Nasıl Yansıtıyor?

Bir kripto paraya olan talebi göstermesinin yanında hash oranı sayesinde yatırımcılar piyasada coin birikimi ya da coin satışı yapıldığına dair yorumda bulunabiliyor.

2021 yılının yaz ayında yaşanan boğa koşusu sırasında bilindiği üzere Çin’de büyük bir Bitcoin madenciliği yasağı uygulamaya başlanmış ve bununla birlikte hash oranlarında tarihin en büyük düşüşü kaydedilmişti.

Madencilik hash oranlarında yaşanan düşüşün ardından BTC fiyatında %50’lik bir düşüş gözlenmişti.

Günümüze geldiğimizde ise madencilik zorluğu ve hash oranı grafiklerine baktığımızda iki göstergenin de sürekli olarak yükseliş eğilimi gösterdiğini görüyoruz

Bu da analistlere göre kötü piyasa koşullarına rağmen BTC’ye olan talebin yüksek kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte analistler, BTC fiyatının düşerken hash oranının yükselmesi değerlendirildiğinde piyasadaki satış baskısının artabileceğine ve BTC’nin bir miktar daha düşebileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %1.51’lik yükselişi ile beraber 40.335 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise Ripple (XRP) yaşadığı yaklaşık %8’lik yükseliş ile diğer kripto paralardan ayrışma gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları