AnalizBitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin NASA’nın Roketinden Hızlı Yükseliyor: 12.865 Dolara Yükseldi!

Bitcoin fiyatında anlık bir yükseliş kombosu yaşandı!

Grafikler saniyeler içerisinde birbiri ardına artış gösterdi ve Bitcoin fiyatı son dakikalarda 12.865 dolar seviyesine kadar yükselerek 13.000 dolar sınırına aylar sonra ilk kez bu bu kadar yaklaştı. Dünden önceki günden itibaren yükseliş göstermeye başlayan ve bugün gün içerisinde 12.500 doları da aşarak 12.700 dolar direncini kıran Bitcoin yatırımcılarına büyük oranda kazanç sağladı.

Lider kripto para biriminin fiyatında yaşanan bu yükselişler kurumsal yatırımcı haberlerinden hemen sonra gelişmeye başlamıştı. Bugün yaşanan yükselişte kurumsal bir şirket olan PayPal’dan gelen açıklamalarla doğrudan alakalı olarak ilişkilendirildi.

PayPal Açıkladı Fiyat Roket Gibi Uçtu!

ABD merkezli ödemeler devi PayPal tarafından yapılan açıklamadan hemen sonra Bitcoin fiyatında 12.865 dolar seviyesine kadar yükseliş görüldü. Lider kripto para biriminin bu yükselişinin ardında bu açıklama büyük önem taşırken, özellikle de yükselişin 13.000 dolara doğru ilerleyip ilerlemeyeceği merak konusu oldu. Gün içerisinde 12.300 dolar seviyesini 25 dolarla geçerek 12.325 dolara yükseldiğinde çok sayıda yatırımcı birkaç gün içerisinde 12.500 dolar üzerine yükseliş olabileceği ifadelerini kullanmıştı.

Ancak yatırımcıların birkaç gün içerisinde olacağını düşündüğü 12.500 dolar seviyesi bugün gerçekleşti ve 12.865 dolara kadar yükseliş yaşanması planları değiştirdi.

Balinalar Alımları Sürdürüyor

Uzmanlar, bu yükselişlerde PayPal’ın etkisi ile beraber balinaların ve ABD merkezli yatırımcıların yüksek alım talebinin etkili olduğunu düşünüyor. Çok sayıda Bitcoin balinasının satış bir yana dursun alımlara yöneldiği, kurumsal yatırımcı haberleri ve küçük yatırımcının piyasaya daha fazla olumlu bakış açısının fiyatı yıl sonuna kadar 20.000 dolar seviyesine götürebilecek etkenlerden bir tanesi olarak gördüğü belirtilmekte.

Balinaların özellikle alım yapmaya devam ettiği sürece kripto para piyasasında olumlu haberlerin daha çok görüleceğine değinen analistler, “yükseliş trendine girildi” diyor.

15.000 Dolar Görülür Mü?

Willy Woo ve daha çok sayıda analist bu dönemde yükseliş trendi çizgisinin olduğuna değinerek 20.000 dolar beklentisinin çok uzak olmayabileceğini belirtiyor. Bazı analistlere göre 90 gün (3 ay) içerisinde en geç 2020 yılı sonuna kadar 20.000 dolar rekoru kırılmış olacak iken, bazı analistler ise gelecek 4 hafta içerisinde 18.000 doların görülmesinin sıcak ihtimal olduğuna, bu tür yükseliş devam ederse gelecek haftaya kadar 16.000 dolar eşiğinin aşılmasının bile mümkün olabileceğine dikkat çekiyorlar.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu