coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Neden Düştü? BTC Düşerken Bu Altcoinler Piyasadan Pozitif Ayrıştı! İşte Günün...

Bitcoin Neden Düştü? BTC Düşerken Bu Altcoinler Piyasadan Pozitif Ayrıştı! İşte Günün Yıldızları!

Bitcoin'deki düşüşün sebebi ne olabilir? Uzmanlar değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir kaç hafta içinde önemli kazanımlar elde etti ve geçtiğimiz günlerde 38,000 doların üzerine çıkarak yatırımcıları sevindirdi.

Ancak BTC son günlerdeki yükseliş momentumunu kaybetmiş görünüyor. Zira BTC son yükselişini devam ettiremedi ve 37.000 doların altına giden bir düşüş yaşadı.

Bu noktada Bitcoin 36,720 dolara kadar iğne atarken uzmanlar bu düşüşün yatırımcıların temkinli tutumundan kaynaklanıyor olabileceğini değerlendirdi.

Yani uzmanlar düşüşün kaynağının yatırımcıların piyasanın önümüzdeki günlerde gidebileceği potansiyel yönü değerlendiriyor olması olabileceğini belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son 24 saatte 0,58 oranında düşüş yaşayarak 37,000 dolar seviyesinde bulunurken en büyük altcoin Ethereum (ETH) %1,6 düşüşle 2,010 dolar seviyesinde bulunuyor.

Dün yaşadığı muazzam yükseliş sonrası düşüşe geçen Terra Classic (LUNC) son 24 saatte %21,2 düşüş yaşayarak en çok kaybettiren altcoin oldu.

BTC ve kripto paralar genel olarak bir düşüş yaşarken bazı altcoinler yükselişleriyle piyasadan pozitif ayrıştı.

Bu noktada FTX Token (FTT), Celestia (TIA) ve Toncoin (TON) en çok kazandıran üç altcoin oldu.

Son 24 saatte FTT %15,8 oranında; TIA %10,7 oranında TON ise %3,2 oranında artış kaydetti.

Son olarak kripto piyasasının korku ve açgözlülük endeksine baktığımızda endeks geçen hafta görülen 71 seviyesinden 68 seviyesine düştü.

Bu düşüş piyasaya olan güvenin azaldığını gösterirken endeks bu düşüşe rağmen hala açgözlülük bölgesinde kalmaya devam ediyor. Bu durum da piyasanın önümüzdeki günlerde yükseliş eğilimine devam edebileceğini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail