Bitcoin

Bitcoin Neden Düşüyor? – 10.600 Dolar Riskli Mi?

Bitcoin yine düşmeye devam ediyor.

ABD’nin son dönemde yaptığı açıklamalar, Çin’e uygulanacak olan vergilerin ertelenmesi gibi nedenler Bitcoin’i yükseldiği yerden düşüşe geçirdi. Bitcoin’in 11.000 dolar seviyesinin üzerine yükselmesi ABD’nin Çin’e uygulayacak olduğu bildirilen açıklamalar sonrasında gelmişti ve ABD yönetimi bu konuda Çin’e milyar dolarlarca vergi yaptırımları uygulamaya karar vermişti.

Başkan Trump yönetimi geçtiğimiz 1 gün önce yeni bir açıklama yaparak ABD’lilerin Çin’e uygulanacak olası yeni vergilerden Noel’de patlayacak alışveriş döneminden dolayı etkilenmesini istemediklerinden Noel’e kadar Çin’e yeni vergi uygulamalarını duraklattığını duyurmuştu.

Başkan Trump’ın açıklamalarından hemen sonra Pekin yönetimi sessizliğini korurken kripto para piyasalarında ise bu açıklamalar düşüşe yol açtı. Güven ortamının Noel’e kadar tekrar sağlanması üzerine kripto para yatırımcıları ve başta balinalar ABD’nin bu açıklamasından sonra satış yolunu tercih etti. FED’in 10 yıl aradan sonra gelen faiz indirme kararı da kripto para birimlerinin yükselmesinde etkili olmuştu.

ABD bugünlerde dolaylı yoldan kripto para piyasalarına milyarlarca dolar etki yaratan açıklamalar ve kararlar ile gündeme gelse de Washington yönetiminin kripto paralar üzerindeki bu olumlu ve olumsuz etkileri ABD’nin kripto paralar üzerindeki inanılmaz boyuttaki etkisinin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu