Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ödeme aracı olarak az, yatırım aracı olarak daha fazla kullanılıyor

Bitcoin ödeme aracı olarak az, yatırım aracı olarak daha fazla kullanılıyor

Takip et

Bitcoin fiyatı ile ilgili yatırımcıların bir süredir merak ettikleri ve neden dolayı sabit olmadığı konusunda düşünceler içerisinde dalıp durdukları bir konu mevcut. Türkiye ve dünyanın en büyük kripto parası konumunda olan Bitcoin, gerek yatırımcılara kazanç, gerek ise ödeme aracı olarak her çeşit isteklerine yanıt verebilecek durumda iken, yatırımcılar daha çok Bitcoin yatırımını kazanç yönünde kullanmayı tercih ediyor.

Dünyada Bitcoin ile ödeme yapan insan sayısının az olması, ama yatırım yapan ve kar bekleyen insan sayısının fazla olması ise Bitcoin’in ”güvenilir dostlara” sahip olmadığını doğruluyor. En ufak bir olumsuzlukta güvenilir olmayan bu kişiler (kar bekleyenler) Bitcoin piyasasını anında terk etme potansiyeline sahip olmaları ve anında piyasadan çıkabilecek oldukları için ani fiyat düşüşlerine sebep olabiliyor.

Bitcoin ödeme aracı olarak kullanılması için uzun süre var

Bitcoin’in ödeme aracı olarak kullanılması için tüm dünyada aktif olarak birçok mağaza, internet sitesi ve esnaf tarafından ödeme araçları arasına eklenmesi gerekiyor. Hükümetlerin mevcut durumda buna izin verse dahi belirgin bir artış olması durumunda alacak oldukları önlemlerinde kripto paralardan insanları soğutacak olduğu göz önüne alındığında ödeme aracı olarak Bitcoin’in real fiziksel yaşamda kullanılması son derece zor ve oldukça fazla sorunlara sebep olabilir.

Mevcut durumda kripto paralar daha çok internet üzerinden satış yapan sitelerde kullanılıyor. Ayrıca birçok kişi yurtdışı ödemelerini rahat ve sorunsuz yapmak için de kripto paraları kullandıklarını ifade ediyor. Ancak kripto para ile ödeme şu anda sanal ortamla sınırlı kalmış durumda.

Bitcoin’in ödeme aracı olarak kullanılması için bir süre daha geçmesi ve daha etkili yatırımcıların piyasada olması gerekiyor. Aksi durumda yatırımcı sayısının hep daha fazla olması, ödeme aracı olarak Bitcoin’i kullanan kişi sayısının ise son derece az olması ile sonuçlanabilecek olan bu durum, daha çok ödeme aracı olarak BTC kabul eden gizli ürün satışı yapan satıcıları etkileyecektir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları