Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Piyasasında Potansiyel Müşteriler Üretmek için Alternatif Reklam Ağlarını Kullanmak Karlı mı?

Bitcoin Piyasasında Potansiyel Müşteriler Üretmek için Alternatif Reklam Ağlarını Kullanmak Karlı mı?

Takip et

Görüntülü reklam pazarlaması söz konusu olduğunda, Google ve Facebook reklamlarının birincil platformlar olduğu bilinmektedir. Çalıştırmak ve kısa bir süre içinde bir sürü sonuç vermek için süper ucuzlar. Ancak genç pazarlar ve teknoloji daha yaygın hale gelmeye başladıkça, bu 2 özel görüntülü reklam hizmetinin platformlarını kilitlediğini görüyoruz. Burada özellikle kripto parayla ilgili reklamlardan bahsediyoruz ve bu platform, kripto reklamverenleri için aşırı katı kurallara sahip olmakla ünlüdür.

Alternatif reklam ağlarının, reklamverenlerin yasakları aşmasına yardımcı olduğu bilinmektedir, ancak bu tür durumlarda potansiyel müşteri oluşturmak için etkili midirler? Gizemi ortaya çıkarmak ve pazarlama bütçenizi nişiniz için en iyi reklam ağı platformlarına ayırmanıza yardımcı olmak için buradayız!

Alternatif Reklam Ağları Nelerdir?

Google ve Facebook reklamlarına hepimiz aşinayız. Bunlar şüphesiz görüntülü reklamcılık dünyasının 2 devi. Ancak böyle bir güçle birlikte büyük kontrol gelir. Google ve Facebook, yönergelerine aykırı reklamlar göndermeye cüret eden kullanıcıları cezalandırarak neyin reklamını yapıp neyin yapamayacağını söyleme gücüne sahiptir. Bu, alternatif reklam ağları olarak bilinen yeni nesil yüksek performanslı reklam ağlarını doğurdu. Bunlara Bitmedia, Ad Shares, Cointraffic ve Ad Dragon beğenileri dahildir.

Bunların çoğunun reklam ağı sahnesinde yeni isimler olduğunu düşünebilirsiniz, ancak örneğin Bitmedia yaklaşık 7 yıldır var ve reklamlarınızı yayınlamak konusunda aralarından seçim yapabileceğiniz 5.000’den fazla yayıncının bulunduğu bir listeye sahip – şimdi orada çok fazla potansiyel erişim var!

Alternatif Reklam Ağları Neden Var?

Kriptoya özgü Bitmedia gibi alternatif reklam ağlarının neden ortaya çıktığını merak ediyorsanız, gerçek bir şölen içindesiniz. Özgürlük. Bu doğru, sizi yargılayan ve neyi yayınlayıp neyi yayınlayamayacağınızı söyleyen bir algoritma olmadan istediğiniz her şeyin reklamını yapma özgürlüğü. Mart 2018’e geri dönün. Facebook ve Google, kripto para birimiyle ilgili tüm reklamları yasaklamaya karar verdi; bu, meşru projelerin yeni trafik ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için herhangi bir reklam yayınlayamayacağı anlamına geliyor.

Bu, kripto topluluğunu çok rahatsız etti, bu nedenle bu yeni platformlar, blockchain projelerinin hak ettikleri erişimi elde etme şansına sahip olduğu yeni bir dünya inşa etmek için yola çıktı. Alternatif reklam ağları, bu 2 dev şirketin zulmünü kırmak ve kripto projelerine bir kez daha reklam verme özgürlüğü vermek için var.

Bir Kripto Google Ads Kampanyasının Ortalama Maliyeti Nedir?

Google, şüphesiz en ucuz reklam ağlarından biridir. Ağustos 2021’de nihayet mantıklı gördü ve kripto reklamları yasağını tersine çevirdi, ancak sıkı kontroller ve önlemler aldı. Yalnızca Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) kayıtlı borsalar ve cüzdanlar, Google Ads ile kriptoyla ilgili reklamlar yayınlayabilir. Bu nedenle, ağlarında kripto reklamları yayınlamak için Google’dan yeni sertifikalar alacak kadar şanslıysanız, tıklama başına 1 ila 2 ABD Doları arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı düşünebilirsiniz. Bu, oradaki alternatif reklam ağlarına kıyasla nispeten ucuz, ancak atlamanız gereken çemberler ve Google’da kripto projelerinin reklamını yapmak için uymanız gereken kısıtlamalar neredeyse imkansız.

Bir Kripto Facebook Reklam Kampanyasının Ortalama Maliyeti Nedir?

Facebook diğer dev reklam ağıdır ve kripto dünyasına da aynı derecede düşmanca davranmıştır. 1 Aralık 2021’de kripto reklam yasağını geri aldı. Mayıs 2019’da yasağını biraz azalttı, ancak yasak şimdi Google’da gördüğümüz ölçüde kaldırıldı. Facebook’ta inanılmaz hedefleme seçenekleri var ve ücretler düşük. Ortalama TBM 0,73 ABD doları, ortalama BGBM ise 13,14 ABD dolarıdır. Bununla birlikte, Facebook’un katı kripto reklamcılık kurallarına uyduklarından emin olmak için tüm reklamlarınızı kontrol eden bir AI sistemi hala var. Bu, gerçekten istediğiniz yerlerde istediğiniz reklamları yayınlamayı zorlaştırabilir.

Facebook’un küçük ve orta ölçekli işletmeler için kumar reklamları yayınlamayı neredeyse imkansız hale getirdiğini belirtmekte fayda var. Sadece her ay milyonlar harcayan Betfair, William Hill ve Bet365 gibi büyük şirketler sıkı kontrollerini atlatmayı başarıyor.

Alternatif Bir Reklam Ağı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Elbette, alternatif bir kripto reklam ağı kullanırken BGBM veya EBM kampanyanız için biraz daha fazla ödeyebilirsiniz, ancak ek maliyet buna değer. Görüyorsunuz, alternatif reklam ağlarıyla hemen hemen istediğiniz herhangi bir reklamı yayınlayabilirsiniz. Hiçbir AI algoritması, reklamınızı kapatmayacak veya size onu yayınlayamayacağınızı söylemeyecektir. Ayrıca, Google ve Facebook ile alamadığınız uygulamalı müşteri hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Örneğin, Bitmedia reklam ağı genellikle sıkışıp kalmayı ve reklamverenlerin mümkün olan en iyi sonuçları elde etmesine yardımcı olmayı sever. İster gifler geliştiriyor, ister beyaz listeler oluşturuyor veya kampanyaların daha optimum şekilde yürütülmesini sağlamak için coğrafi hedeflemeyi değiştiriyor olsun, müşterilerinin başarılı olduğunu görmek istiyorlar. Bu düzeyde hizmet ve özeni Google ve Facebook’tan alamazsınız.

İstediğiniz Reklamları Yayınlayın!

Google ve Facebook’un reklamlarınızı incelemesini, yalnızca reddetmesini bekleyerek zamanınızı boşa harcamayın. Daha büyük hedefleme özellikleri, daha fazla coğrafi konum ve daha özel ve kişisel müşteri desteği ile reklamlarınızı daha geniş bir kitleye göstermeye başlayın. Erişiminizi sınırlamak yerine, reklamlarınızın gösterileceği web sitelerini elle seçebileceksiniz, bu da daha anlamlı dönüşümler elde edeceğiniz anlamına gelir, bu da ileride paradan tasarruf etmenize olanak tanır – şimdi bu bir kazanç. Kripto reklam kampanyanıza bugün başlayın!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları