CoinmarketcapHaberler

Bitcoin Platformu CoinMarketCap’ın Hacklendiği İddia Edildi!

3.1 milyon kullanıcının verileri sızdı.

Bilgisayar korsanları bu sefer de Bitcoin ve kripto para fiyat takip platformu CoinMarketCap’ı hedef aldı.

Hack olaylarını ve ele geçirilmiş hesapları inceleyen “Have I Been Pwned” adlı sitenin raporuna göre toplam 3.1 milyon kullanıcının e-posta adreslerinin ele geçirildiği ortaya çıktı.

Binance’nin yakın zamanda satın aldığı CoinMarketCap meydana gelen hack olayını doğrulayarak şunları söyledi.

CoinMarketCap, kullanıcı hesaplarının listesi gibi görünen çevrim içi veri yığınlarının ortaya çıktığını fark etti. Gördüğümüz veri listeleri yalnızca e-posta adresleri olsa da, abone tabanımızla uyuşuyor.

Ancak kendi sunucularımızda veri sızıntısına dair herhangi bir kanıt bulamadık. Bu sorunu aktif olarak araştırıyoruz. Yeni bilgiler edinir edinmez abonelerimizi bilgilendireceğiz.

CoinMarketCap daha önce 3.117.548 kullanıcı e-postalarının ele geçirildiğini doğrulamasına rağmen korsanların herhangi bir hesap şifresine erişmediğini belirtti.

Hack olayı şirket tarafından doğrulanmış olsa da henüz kesin nedeni, kim tarafından yapıldığı ve kullanılan hack yöntemi halen bilinmiyor.

Şirket hack olayının kendi sunucularından kaynaklanmadığına güvence vererek, korsanların adresleri başka bir siteden almış olabileceğini yada kullanıcılarının şifreyi birden fazla sitede yeniden kullanmış olmasından kaynaklanabileceğini belirtti.

Hack olayından dolayı üzgün olduklarını belirten şirket olay ile ilgili detaylı araştırma ve güvenlik denetimi yaptıklarını da ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu