AltcoinBitcoinHaberler

Bitcoin Rekor Kırarken Haftanın En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları Neler?

Haftanın kazandıranlarını ve kaybetirenlerini sizin için derledik...

Bu hafta Bitcoin ve Ethereum’da yeni ATH seviyelerinin görüldüğü bir hafta geçirdik. Bitcoin tarihinde ilk kez 50.000$’ın üzerinden işlem görmeye başlarken, Ethereum’da 2000$’ın üzerine çıkmayı başardı.

Cumartesi günü %6’lık bir düşüş yaşansa da Bitcoin yine hızlı toparlanmayı başardı. Bu düşüşte uzun süredir görmediğimiz bir tasfiye gördük. Kaldıraçlı işlemlerde 1 saat içerisinde yaklaşık 1 milyar dolar buhar oldu.

Geçtiğimiz hafta BTC hakimiyeti %60 seviyelerindeyken BTC’nin 50.000$ üzerindeki mini rallisi hakimiyeti %62.3 seviyesine yükseltti. Bitcoin’de 50.000$’ın kırılmasıyla piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı. 1 Bitcoin fiyatı 1 kg altın fiyatını yakaladı.

İlgili Haber
Bitcoin'den Altına Karşı Önemli Zafer: 1 BTC Artık 1 Kilo Altından Daha Değerli!

Bitcoin yatırımcısına haftalık bazda %18 oranında getiri sağlarken, Ethereum %8 getiri sağladı.

Haftaya damgasını vuran coin BNB oldu. Şubatın başında 44$ seviyelerinden işlem gören BNB iki haftadır sert bir yükseliş gösterdi ve haftayı 300$ seviyelerinden kapatmayı başardı.

Korku ve açgözlülük endeksi geçtiğimiz haftaya göre kısmen geriledi. Geçtiğimiz hafta 100 puan üzerinden 95 puanla aşırı açgözlü piyasa bu hafta 91 puanla aşırı açgözlülüğünü sürdürmeye devam etti.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu