BitcoinHaberler

Bitcoin Safiye’nin Serbest Bırakılması Tepkilere Yol Açtı!

Onlarca kişiyi mağdur eden Bitcoin Safiye, toplamda 30 milyon liraya karşılık gelen 600 BTC'lik kripto parayı haksız yollarla ele geçirdiği gerekçesiyle cezaevine konmuştu.

Bir dönem Türk kripto para dünyasını çokça meşgul eden ve çok sayıda kripto para yatırımcısının mağduriyetine neden olan Bitcoin Safiye lakaplı Safiye Gökçe Y. serbest bırakıldı. Cezaevinde geçirdiği 4 ayın ardından elektronik kelepçe ile serbest bırakılan ve yurt dışına çıkma yasağı bulunan şahıs 8 Kasım 2019 tarihinde Gebze-Orhangazi-İzmir Kara yolu Bursa gişelerinde tutuklanmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika: Bitcoin Safiye Sonunda Yakayı Ele Verdi

Dolandırdığı kişiler arasında polis, akademisyen, doktor gibi pek çok farklı meslek grubundan yaklaşık 40 kişinin yer aldığı mağdur grubunun toplamda 30 milyon liraya karşılık gelen 600 BTC’lik kripto parasını ele geçiren Bitcoin Safiye, hakkında yapılan suç duyuruları neticesinde tutuklanarak cezaevine konmuş ve  yapılan soruşturma sonrası zanlının hesaplarında toplamda 8 bin 300 adet Bitcoin olduğu tespit edilmişti ancak sonuç ne yazık ki mağdurların umduğu gibi olmadı.

Kendini yatırım uzmanı olarak tanıtan ve onlarca kişinin mağdur olmasına yol açan Bitcoin Safiye’nin hakkında herhangi bir iddianame hazırlanmadan ve davası görülmeden serbest bırakılmış olması birçok kişinin tepkisini çekti. Mağdurlar şimdi, tutukluluk hali sona eren şahıs hakkında alınan karara itiraz etmeye hazırlanıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu