BitcoinHaberler

Son Dakika: Bitcoin Safiye Sonunda Yakayı Ele Verdi

Türkiye gündemini meşgul eden Bitcoin Safiye yakalandı.

Nexo

Son günlerde Türkiye kripto para gündemini meşgul eden “Bitcoin Safiye” olayı yazılı ve görsel medyada sıkça gündeme geldi. 30 milyon TL ve hatta daha fazla rakamlara ulaştığı iddia edilen dolandırıcılık olayı bugün itibarı ile son buldu. Bursa polisince yapılan operasyonda Bitcoin Safiye kıskıvrak yakalandı.

İlk önce Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından arama izni çıkarılan dolandırıcılık faaliyetinde aralarında polis, hakim, savcı ve bir sürü meslek grubundan bulunan kişiler toplamda 30 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa uğradı.

Toplamda 600 Bitcoin dolandırdığı iddia edilen Bitcoin Safiye, daha önceki Çiftlik Bank olayını akıllara getirdi. Aynı Çiftlik Bank hadisesinde olduğu gibi önceleri müşterilerine yüksek kar veren Safiye, böylelikle kendine daha fazla güvenilmesine zemin hazırladı. Ardından yüksek miktarda BTC’yi kendi cüzdanlarına geçirdikten sonra kayıplara karıştı.

An itibarı ile Bursa’da yakalanan Safiye, mağdur olan kişilerin zararlarını karşılayacak mı yoksa o paraları çoktan harcadı mı bilinmiyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı