BitcoinHaberler

Son Dakika: Bitcoin Safiye Sonunda Yakayı Ele Verdi

Türkiye gündemini meşgul eden Bitcoin Safiye yakalandı.

Son günlerde Türkiye kripto para gündemini meşgul eden “Bitcoin Safiye” olayı yazılı ve görsel medyada sıkça gündeme geldi. 30 milyon TL ve hatta daha fazla rakamlara ulaştığı iddia edilen dolandırıcılık olayı bugün itibarı ile son buldu. Bursa polisince yapılan operasyonda Bitcoin Safiye kıskıvrak yakalandı.

İlk önce Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından arama izni çıkarılan dolandırıcılık faaliyetinde aralarında polis, hakim, savcı ve bir sürü meslek grubundan bulunan kişiler toplamda 30 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa uğradı.

Toplamda 600 Bitcoin dolandırdığı iddia edilen Bitcoin Safiye, daha önceki Çiftlik Bank olayını akıllara getirdi. Aynı Çiftlik Bank hadisesinde olduğu gibi önceleri müşterilerine yüksek kar veren Safiye, böylelikle kendine daha fazla güvenilmesine zemin hazırladı. Ardından yüksek miktarda BTC’yi kendi cüzdanlarına geçirdikten sonra kayıplara karıştı.

An itibarı ile Bursa’da yakalanan Safiye, mağdur olan kişilerin zararlarını karşılayacak mı yoksa o paraları çoktan harcadı mı bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu