AnalizBitcoin

Bitcoin Sene Sonuna Kadar 20.000 Dolar Olur Mu? İşte Yüzdelik İhtimali

Bitcoin tekrar 20.000 doları görecek mi?

Bitcoin 2017’nin Aralık ayında yaptığı ralliden sonra 20.000 dolar gibi bir fiyata yükselerek dünyada oldukça fazla ses getirdi. O günden sonra her yatırımcının içinde hiç şüphesiz “Bitcoin tekrar 20.000 dolar olacak mı?” sorusu yatıyor. Her sene analistlerden sene sonu ile ilgili tahminler gelse de bunların genelde gerçekleşmediği biliniyor.

Matematiksel Oranlar Düşük

Yapılan matematiksel hesaplamalara göre BTC’nin bu sene sonuna kadar 20 bin dolar olma ihtimali oldukça düşük. Araştırmaya göre BTC yüzde 7 ihtimal ile bu sene sonuna kadar 20 bin dolar seviyelerini görebilir. LedgerX ve Deribit gibi büyük platformların yaptığı matematiksel veriler ile bu oran yüzde 7 olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak 2017 senesinde bu oran belki yüzde 1 seviyesinden bile düşüktü ve Bitcoin yükselmeyi başardı. BTC’nin yükselip yükselmemesini matematiksel oranlar değil her zaman olduğu gibi balinalar ve piyasaya yeni giren kurumsal yatırımcılar (büyük yatırımcılar) belirleyecek.

Ayrıca araştırmalar neticesinden BTC yüzde 31 ihtimal ile sene sonunu 15 bin dolar seviyesinin yukarısında bitirebilir. 2019 senesinin bitmesine yaklaşık 4 ay kaldı ve uzmanların genel görüşü; bu süreçte piyasa için çok olumsuz bir haber çıkmazsa BTC eskisi gibi olmasa da ciddi bir ralli dönemine girebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu