Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Şirketi Celsius Kurtarma Planını Açıkladı!

Bitcoin Şirketi Celsius Kurtarma Planını Açıkladı!

Takip et

Geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunan kripto para platformu Celsius Network bundan sonraki aşamaları ve nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı.

Celsius, 14 Temmuz’da Bölüm 11’e göre iflas başvurusunda bulundu. “yeniden yapılanma” olarak bilinen bu tarz bir iflas, şirketin borç yükümlülüklerini yeniden yapılandırırken faaliyetlerine devam etmesini sağlıyor.

Celsius’un iflas başvurusundaki belgelerine göre 600 milyon dolarlık CEL tokeni ve 5,5 milyar dolar da yükümlülüğü/borcu dahil olmak üzere 4,3 milyar dolar varlığı bulunuyor.

Alacaklılar bir an önce alacağını almanın telaşı içindeyken Celsius’un nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyordu.
Bu bağlamda Celsius, bugünkü iflas duruşmasından önce şirketin mevcut durumu ve nasıl bir yapılandırmaya gideceklerini paylaştı.

Paylaşılan yol haritasına göre şirket, madencilik yan kuruluşunun hem bilançosunu büyütmek hem de madencilik operasyonlarını finanse etmek için basılmış Bitcoin’leri (BTC) kullanmayı düşünüyor.

Celsius ayrıca şirketin sermayeni artırmak için varlık satışları ve üçüncü şahıs yatırım fırsatlarını da düşündüğünü belirtti.

Şirket bir de müşterilerine indirimli bir nakit ödeme alma seçeneği sunacağını da belirtti.

Ancak bazı uzmanlar, alacaklıların Celsius’tan alacaklarını almalarının biraz zaman alacağını düşünüyor.

Hukuk firması Davis Wright Tremaine ortağı olan Stephen Gannon, iflas prosedürünü üç boyutlu satranç olarak nitelendirerek yeniden yapılanma taslağı hazırlamanın en az altı ay süreceğini tahmin ettiğini söyledi.

Celsius 600 milyon dolarlık CEL tokeni olduğunu söylese de CEL, şu anda 0.80 dolardan işlem görüyor ve 191 milyon dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları