fbpx
BitcoinTether

Bitcoin son otuz günlük zirvesinde işlem görüyor

Lider kripto para Bitcoin, 14 Ağustos’ta 5880 dolar seviyelerini gördükten sonra istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Son haftalarda ani bir atakla 6800 dolar direncini kırmış ve 7000’li rakamları görmüştü. Fakat bu rakam seviyelerinde çok fazla tutunamayan Bitcoin tekrar 6800 dolar civarlarına gerilemişti.

Dün yüklelişlerine tekrar başlayan BTC, bugün 7225 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş ile son 30 günün en yüksek seviyesi görülmüş oldu.

Bitcoin’in bu yükselişinden olumlu etkilenen altcoinler ise, yüzde 5 ila 15 arasında değer kazandı ve bütün piyasaya yeşil renge büründü.

Şu anda Bitcoin 7180 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kripto para market hacmi 237 milyar dolar olarak karşımıza çıkarken piyasadaki BTC hakimiyeti ise 52.3 seviyelerinde. Bir sonraki önemli direnç seviyesi 7500 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu yatırımcı bu seviyenin aşılamaması durumunda fiyatın tekrar geri gelebileceğini düşünüyor.

Birçok analist yıl sonu tahminini olumlu veya olumsuz olarak yaparken, Bitcoin’in yıl sonunda ne kadar olacağını kestirmek mümkün görülmüyor.

Artışın sebebi yeni üretilen USDT olabilir

Dün Tether şirketi 40 milyon dolar değerinde USDT ürettiğini ve bunu Bitfinex borsasına aktardığını ifade etmişti. Dijital dolar olarak değerlendirilen USDT, ABD doları ile 1 e 1 oranında fiyat seviyesini koruyor ve yatırımcılar için dijital dolar görevini üstleniyor.

İlgili Haber  Ağustos ayı içerisinde 665 milyon dolarlık Tether (USDT) üretildi

Daha önceki zamanlarda da Tether şirketinin piyasaya USDT üretmesi olumlu karşılanmış ve fiyatta hep yükselmeler yaşanmıştı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box