coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin son otuz günlük zirvesinde işlem görüyor

Bitcoin son otuz günlük zirvesinde işlem görüyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para Bitcoin, 14 Ağustos’ta 5880 dolar seviyelerini gördükten sonra istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Son haftalarda ani bir atakla 6800 dolar direncini kırmış ve 7000’li rakamları görmüştü. Fakat bu rakam seviyelerinde çok fazla tutunamayan Bitcoin tekrar 6800 dolar civarlarına gerilemişti.

Dün yüklelişlerine tekrar başlayan BTC, bugün 7225 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş ile son 30 günün en yüksek seviyesi görülmüş oldu.

Bitcoin’in bu yükselişinden olumlu etkilenen altcoinler ise, yüzde 5 ila 15 arasında değer kazandı ve bütün piyasaya yeşil renge büründü.

Şu anda Bitcoin 7180 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kripto para market hacmi 237 milyar dolar olarak karşımıza çıkarken piyasadaki BTC hakimiyeti ise 52.3 seviyelerinde. Bir sonraki önemli direnç seviyesi 7500 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu yatırımcı bu seviyenin aşılamaması durumunda fiyatın tekrar geri gelebileceğini düşünüyor.

Birçok analist yıl sonu tahminini olumlu veya olumsuz olarak yaparken, Bitcoin’in yıl sonunda ne kadar olacağını kestirmek mümkün görülmüyor.

Artışın sebebi yeni üretilen USDT olabilir

Dün Tether şirketi 40 milyon dolar değerinde USDT ürettiğini ve bunu Bitfinex borsasına aktardığını ifade etmişti. Dijital dolar olarak değerlendirilen USDT, ABD doları ile 1 e 1 oranında fiyat seviyesini koruyor ve yatırımcılar için dijital dolar görevini üstleniyor.

İlgili Haber
Ağustos ayı içerisinde 665 milyon dolarlık Tether (USDT) üretildi

Daha önceki zamanlarda da Tether şirketinin piyasaya USDT üretmesi olumlu karşılanmış ve fiyatta hep yükselmeler yaşanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail