coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF Onayının Ardından BTC Fiyatı Düşecek Diyen Analiz Şirketi Fikir...

Bitcoin Spot ETF Onayının Ardından BTC Fiyatı Düşecek Diyen Analiz Şirketi Fikir Değiştirdi: Yeni Görüşlerini Açıkladı

Geçtiğimiz hafta Bitcoin Spot ETF'lerinin haberi sat olayına dönebileceğini savunan analiz şirketi fikir değiştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

K33 Research’e göre, Bitcoin spot ETF’lerine ilişkin kararın bir “haberi sat” olayı olma olasılığı artık daha düşük. Geçen haftaki kaldıraç şokunun ardından, K33 analistleri SEC’in kararına artık sadece saatler kaldığını düşünüyor.

K33 Kıdemli Analisti Vetle Lunde ve Başkan Yardımcısı Anders Helseth, yaptığı açıklamasında yaşanan long likidasyonlarının “yangına benzin dökme” şeklinde etkisini gösterdiğini ve bu etkilerin giderek birbiri üstüne eklendiğini savundu.

K33 analistleri geçtiğimiz hafta paylaştıkları analizde Bitcoin Spot ETF onayının BTC fiyatında bir düşüş dalgası getirebileceğini iddia etmişti.

Helseth ve Lunde konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“3 Ocak’taki likidasyon dalgası piyasanın durumunu büyük ölçüde iyileştirdi.”

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler'ın İki Gündür Yaptığı Kripto Para Uyarıları Ne Anlama Geliyor? Bitcoin Spot ETF Onayı Belirtisi Mi? Gazeteci SEC Kaynağından Bilgi Aldı

Bitcoin (BTC) sürekli sözleşmelerindeki nominal açık faiz, 2 Ocak ile 6 Ocak arasında %12’lik bir düşüş yaşadı ve fonlama oranları nötr bir duruma geldi.

Lunde ve Helseth, o zamandan bu yana oranların istikrarlı bir nötr seviyeyi koruduğunu ve bunun da bir önceki haftaya kıyasla piyasada çok daha az köpük olduğunu gösterdiğini söyledi. “Geçen haftaki kaldıraç azaltımının ardından, piyasa ETF duyurusundaki kar realizasyonunu idare etmek için daha sağlam” diye eklediler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail