Bitcoin

Bitcoin Tahminleri Neden Tutmuyor?

Bitcoin tahminleri bir türlü tutmuyor, peki neden?

Bitcoin tahminleri bir türlü tutmazken, kripto para birimi yatırımcıları kazançlarının neden yükselmediğini ve neden kazanamadıklarını sorgulamakta. Yatırımcılar piyasada beklenmedik bir yükseliş olacağını öngören ve normal tahminleri olan kripto para analistlerinin bile tahminlerinin doğru çıkmamasının ardında yatanları öğrenmek istiyor.

Bitcoin neden yükselmiyor? Neden biz kazanamıyoruz? Yatırımcılar bu sorulara bir süre beklediler ama yanıt asla alamayacaklarını anlar anlamaz artık yatırım yapmak konusunda çok acele etmiyorlar ve hemen yatırım yapmayı değil, bir süre bekleyerek yeni Bitcoin yatırımı yapmayı istiyorlar.

Bitcoin yatırımı yaptıklarında beklenen fiyata ulaşamayacak olduklarını anlayan yatırımcılar gerekirse kayıpları riske alarak yatırım yapmıyor ve elde olan tüm Bitcoin’leri çıkarıyor ve bir daha bir süreliğine kripto para piyasasına girmiyorlar. Bunun sebebi son 2 yıl içerisinde yaşananlar olsa da yatırımcıların bilinçlenmesi bunun arkasında yatan en önemli ve en etkili sebeplerden bir tanesi.

Piyasa isteneni 2 yıldır vermiyor. 13 bin dolara yükselerek yeniden düşen Bitcoin yatırımcılara güven vermezken, aslında bu sadece kısa ve uzun vadeli için değil, tüm piyasadaki yatırımcılar için geçerli. Piyasanın %20’sinden daha fazlasını 20 bin dolardan alım yaparak zorla duranlar oluştursa da bu konuda bazıları piyasanın %55’inden fazlasını bunların oluşturduğunu belirtiyor. Kripto para sahibi olan kişi sayısının tüm dünyada 30 milyon ise bunun 10 milyonundan daha fazlasının 2017’den kalma olduğu ile ilgili bazı iddialar var ancak bu tabi doğrulanamadı.

Tahminler tutmadı, tutmayacak!

Bitcoin ile ilgili kesin bir tahmin vermek veya kesin olarak bir fiyata yükseleceğini söylemek mümkün değil. Eğer George Soros bugün çıkıp ”Yarın Bitcoin 100 bin dolar olacak, bekleyin ve görün!” derse bu %99.99 gerçek olur. Çünkü Soros güçlü bir yatırımcı ve elindeki para ve lobi gücü sayesinde Bitcoin’i istediği kadar yükseltebilecek parası var. Ama çıkıp sadece analist olduğu için ”yarın 100 bin dolar olacak bekleyin ve görün!” diyen bir kripto para analistinin tahminin doğru çıkma olasılığı %50 bile olmayabilir.

Belki kripto para piyasasına erken girmesi ve kripto paraları iyi biliyor olması, ekonomi mezunu olması onu kripto para analisti yapmış olabilir ama aslında kripto paralar önceden analiz edilecek yatırımlar değildir. Bu sebeple de yatırımcılar Bitcoin yatırımı yapmak konusunda kendi kararlarını verebilmeli, eğer ki bir yatırım yapacaklar ise bu konuda öncelikle kendilerine güvenerek yeni Bitcoin yatırımı yapmalılar. Beklenmedik sonuçlardan kaçınmak için yatırımcıların en fazla dikkat etmesi gerekenler arasında yine kısa ve uzun vade olsa bile doğru zamanda yeni alım ve doğru zamanda kripto para birimi satışı yapmak kazanç kapısını aralayabilir.

*Bitcoin hakkında bazı kripto para birimi analistleri fiyatın çok yükseleceğini iddia ederken bazıları ise düşeceğini birlikte açıklayabilir. Hangisine inanacağınız ise size kalmış.

*Bu içerikte herhangi bir analist ismi kullanılmamış olup öneri niteliği bulunmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu