AnalizBitcoin

Bitcoin Tekrar 8000 Doların Üzerinde

Bitcoin kendini tekrar 8000 doların üzerine atmayı başardı.

Yaşadığı sert yükselişten sonra son günlerde bir toparlanma sürecine giren Bitcoin fiyatı, 8000 doların altına gerileyerek 7600 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Her ne kadar hızlı yükselişin ardından bir toparlanma beklense de yatırımcıları korkutan bu düşüş karamsar bir ortam yaşatmış ve “ayı piyasası tekrar geldi mi?” sorularının sorulmasına neden olmuştu.

Ancak an itibarı ile 8000 dolar üzerine kendini atarak 8080 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, yatırımcılara derin bir nefes aldırdı. Zira 7600 dolar seviyelerinin altına sarkma durumunda bir panik satış bekleniyordu ve 6500 dolara kadar bir gerileme öngörülüyordu.

Tekrar 8000 doların üzerine çıkan BTC günlük olarak yüzde 5’lik bir artış yaşamış durumda. Piyasanın yüzde 55’ini elinde tutan Bitcoin, 142 milyar dolarlık piyasa hacmi ile kendini gösteriyor.

Bundan sonraki en önemli kritik seviyesinin 8300 dolar olduğunu belirten analistler, bu seviyenin üzerine hızlı bir yükseliş 9000 dolar seviyelerini getirebilir şeklinde yorumlar yapıyor. Analistlerin genel görüşü kısa vadede olmasa da orta vadede Bitcoin fiyatının yükseleceği yönünde.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu