binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin ve Altcoinlerde Bu Hafta Gündem ABD Enflasyon Verileri! Enflasyon Güçlü Kalırken...

Bitcoin ve Altcoinlerde Bu Hafta Gündem ABD Enflasyon Verileri! Enflasyon Güçlü Kalırken ABD’li Ünlü CEO’lar FED’den Ümidini Kesti!

Bu hafta Bitcoin ve altcoinleri etkileyen ABD TÜFE ve ÜFE verileri açıklanacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinler için kritik verilerin açıklanacağı önemli bir haftaya girilirken, bu hafta ABD TÜFE ve ÜFE verileri açıklanacak.

Bu veriler dışında kripto para ve küresel piyasalarda FED Başkanı Jerome Powell ve birçok FED üyesinin açıklamaları da takip edilecek.

Piyasadaki tahminler Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE), Nisan ayında da güçlü kalması yönünde yoğunlaşırken; enflasyon, yüksek faiz oranlarının onu aşağıya çekmesine rağmen, bu yılın ilk yarısında FED’in yıllık %2’lik hedefinin inatla üzerinde kaldı.

FED yetkilileri genel olarak faiz oranlarını düşürmek için erken olduğunu belirterek enflasyonun hala %2’lik hedefin çok üzerinde olduğunu belirtiyor.

Bu noktada FED’in faiz indirimine ilişkin beklentiler 2024 yılı başından bu yana azalırken, lider bir yorum platformu The Kobeissi Letter son değerlendirmesinde genel beklentinin TÜFE’nin yüksek kalacağı yönünde olduğunu belirterek “TÜFE bu hafta yeniden yükselirse, bu art arda üçüncü aylık artışa işaret edecek” dedi.

The Kobeissi Letter ayrıca önde gelen ABD şirketlerinin CEO’larının FED’in faiz indirimi olasılığı hakkındaki düşüncelerine de yer verdi.

Nisan Konferansı Kurulu CEO Güven anketine göre, ABD’li CEO’ların çoğunluğunun FED’in bu yıl sadece bir kez faiz indirimi yapmasını beklediğini belirten Kobeissi, “ankete katılan 136 CEO’nun %31’i bu yıl herhangi bir faiz indirimi beklemediklerini; %26’sı ise sadece iki faiz indirimi beklediklerini söyledi” dedi.

“Ünlü CEO’ların %38’i 2024 yılı içerisinde sadece bir kez faiz indirimi beklerken bu arada piyasalar da ilki Eylül ayında olmak üzere bu yıl içerisinde sadece 2 faiz indirimini fiyatlıyor.

Piyasalar, sadece 4 ayda 2024 yılında 6 faiz indirimi beklentisinden 1 ya da en fazla 2 faiz indirim beklentisine geriledi.”

Son olarak CME FEDWatch‘a göre FED’in Eylül ayında faiz indirimine gitme ihtimali yüzde 49,6 ile fiyatlanırken, bu hafta Salı ve Çarşamba günü açıklanacak enflasyon verilerinin BTC gibi varlık fiyatları üzerinde etkili olması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail