coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin ve Altcoinlerde Düşüşler Devam Ederken Analistler Yükseliş İçin Bu Gelişmeleri Takip...

Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüşler Devam Ederken Analistler Yükseliş İçin Bu Gelişmeleri Takip Ediyor! İşte Detaylar

ABD'de listelenen Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF'ler) sürekli çıkışlar ve kar alımları piyasa üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Başlıca kripto para birimleri önemli düşüşler yaşarken, ABD’de listelenen Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) sürekli çıkışlar ve kar alımları piyasa üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu.

Bitcoin 66 Bin Doların Altına Düşerken Dogecoin ve Solana Kripto Majörlerinin Düşüşüne Öncülük Ediyor

Bitcoin (BTC) yaklaşık 64.569 dolara gerileyerek Pazartesi günkü tüm kazançlarını tersine çevirirken, Ethereum (ETH) 3.355 dolara düşerek bir önceki haftanın kazançlarını sildi.

BTC, orta vadeli yükseliş trendini test ederek 50 günlük hareketli ortalaması olan 66.000 dolar civarında seyrediyor. Bu arada, BTC ETF’leri geçen haftaki kötü performansını sürdürerek 145 milyon dolarlık net çıkış kaydetti.

CoinGecko verilerine göre, Dogecoin (DOGE) ve Solana’nın SOL’u büyük tokenlar arasındaki kayıplara öncülük etti ve her ikisi de son 24 saat içinde %9’a kadar düştü. Ton Network’ün TON’u %5 düşerken, BNB Chain’in BNB’si kayıpları yalnızca %1,5 ile sınırlamayı başardı.

İlgili Haber  Telegram'ın Girişimiyle Hayata Geçen Projede Kilitli Değer 600 Milyon Dolara Ulaştı!

Yatırım platformu Stocklytics’te analist olan Neil Roarty, “Diğer faktörler yardımcı olmadı,” dedi. “Emmanuel Macron’un Fransa’da erken seçim çağrısı yapma yönündeki sürpriz kararının tetiklediği siyasi belirsizlik, tüccarların avrodan çıkmasıyla doları daha da güçlendirdi.”

“Güçlü bir dolar Bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı yaşatma eğilimindedir,” diye ekledi ve BTC’yi 70.000 dolar sınırına yaklaştırmak için önemli ölçüde daha düşük faiz oranları ve daha zayıf bir doların gerekli olacağını belirtti.

Başka bir yerde, FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, olumlu Ethereum ETF gelişmelerinin ETH fiyatlarını canlandırmak için çok az şey yaptığına işaret ederek, genel olarak düşüş eğilimi konusunda uyardı.

“Ethereum, ETF ile ilgili iyimser beklentiler üzerine, Cuma günü 50 günlük MA değerinin altına kısa bir süreliğine düştükten sonra %6’nın üzerinde değer kazanmayı başardı.

Ancak, Pazartesi günü günün başlangıcından bu yana yaşanan yaklaşık %1,5’lik kayıp, altcoinlerin kısa vadeli performansı konusunda temkinli olunmasını gerektiriyor,” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları