binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin ve Altcoinlerdeki Düşüşün Nedeni Ne? QCP Capital Analistleri Açıkladı!

Bitcoin ve Altcoinlerdeki Düşüşün Nedeni Ne? QCP Capital Analistleri Açıkladı!

QCP Capital analistleri, Bitcoin ve altcoinlerdeki ani düşüşün borsalardaki tasfiyelerden kaynaklandığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün sabah tekrardan ani bir düşüş yaşarken BTC fiyatı tekrardan 66.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

BTC ile birlikte Ethereum (ETH) da kısa süreliğine 3.319 dolara düşerken QCP Capital analistleri, borsalardaki tasfiyelerden kaynaklandığını söyledi.

Fonlama oranlarının çok yüksek seviyelere çıktığını belirten analistler, fonlama oranların son düşüşte etkili olduğunu söyledi.

“Opsiyon piyasası ve yüksek fonlama oranları bir kez daha keskin bir aşağı yönlü hareketin, özellikle de riskin tersine çevrilmesindeki aşağı yönlü eğilimin erken sinyalini verdi.

Bitcoin 70 bin doları kırdı ve 66 bin doların altına kadar düştü. ETH ise 3.320 doların altına kadar düşük seviyelere kadar işlem gördü.

Bu düşüşün hızı fonlama oranlarının %77’ye kadar yükseldiği Binance gibi perakende ağırlıklı borsalardaki büyük tasfiyelerden kaynaklandı.

Bu yüksek seviyeler ve son düşüş spot fiyatları yeniden 60-72 bin dolar aralığının ortasına getiriyor.”

Bitcoin’deki son düşüş yükseliş bekleyen yatırımcıları terste bırakırken Coinglass‘tan alınan verilere göre, son 24 saatte 394 milyon dolar değerinde kaldıraçlı pozisyon tasfiye oldu. Bunların 312 milyon doları long pozisyonlardan, 81 milyon doları ise short pozisyonlardan oluştu.

Son 24 saat içerisinde 120.310 yatırımcı likit olurken, en büyük likidasyon OKX borsasında ETH/USD işlem çiftinde gerçekleşti.

Bitcoin yazım esnasında 66,930 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail