Ana SayfaBitcoinBitcoin ve Altcoinlerdeki Düşüşün Nedeni Ne?

Bitcoin ve Altcoinlerdeki Düşüşün Nedeni Ne?

Takip et

Uzun süredir ABD hisse senetleriyle korelasyonunu devam ettiren Bitcoin (BTC) endekslerin açılmasıyla 1000 dolarlık bir düşüşle 20.590 dolara kadar geriledi.

Şüphesiz bu düşüşte ABD endekslerinin satıcılı seyri etkili oldu.

Haber saatimiz itibariyle Dow Jones – %0,2, Nasdaq – %0,5,  S&P500 ise – % 0,2 ile işlem görüyor.

Wall Street, hisse senetleri için en kötü ilk yarıyı kapatmaya hazırlanırken uzmanlar on yıllardır hisse senetleri için böyle bir tablo görmediklerini belirtiyor.

Bitcoin özelinde düşüşü tetikleyecek bir haber olmayışı, pozitif bir veri olarak karşımıza çıkarken küresel piyasalardaki risk iştahının düşük olması bizi de etkiliyor.

Bitcoin’deki geri çekilmeyle birlikte Ethereum (ETH) 1.175 dolara gerilerken pek çok altcoinin günlük kazançlarını sildiğini görüyoruz.

Bitcoin’de 19800$ üzerinde kaldığımız sürece markete pozitif bakmaya devam edeceğiz.

Yükselişler Sahte Mi?

ABD borsalarında kayıpların sınırlı oluşu ilerleyen saatlerde yukarı yönlü bir hamle beklentisini güçlendirirken bazı ekonomistler ara yükselişlerin yatırımcıları aldatmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

Royal London Asset Management’in varlık başkanı Trevor Graham’a göre hala bir ayı piyasasındayız ve ara yükselişler olsa da bu ayı piyasasının bittiği anlamına gelmiyor.

Hisse senetleriyle ilgili yorum yapan Graham şunları söyledi: “Hala bir ayı piyasasında olduğumuzu düşünüyoruz ve bunun bir rahatlama rallisi olduğunu düşünüyoruz. Şu ana kadar gördüğümüz şey, bu ayı piyasasının sadece faiz oranına dayalı kısmı”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları