BitcoinDogecoinHaberler

Bitcoin ve Dogecoin’de Tesla Bilançosu Bekleniyor! Saat Kaçta Açıklanacak?

Yatırımcılar Tesla'nın bilançosunu bekliyor.

2021 yılında Bitcoin alımı ile kripto para dünyasına adımını atan Tesla kısa süre sonra 2022 yılının ilk çeyrek bilançosunu açıklayacak.

Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satıp satmadığı bu bilançodan anlaşılacak.

Bu nedenle yatırımcılar Tesla‘nın bilançosunu yakından takip ediyor.

Bilançonun ABD borsaları kapandıktan yani TSİ 23.00’dan sonra açıklanması bekleniyor.

Tesla ilk olarak 8 Şubat 2021 tarihinde 1,5 milyar dolarlık BTC satın almıştı. Şirket Nisan 2021’de açıklanan bilançosunda elindeki BTC’lerin %10’unun sattığını belirtse de, Elon Musk bu satışların Bitcoin’in likiditesini test etmek için yapıldığını ifade etti.

Musk her fırsatta Tesla’nın elmas ellere sahip olduğunu ve Bitcoin’lerini satmadığını dile getiriyordu. Yukarıdaki istisna haricinde Bitcoin satışı yapmayan Tesla’nın son bilançosundan sürpriz beklenmiyor.

Bilançoda Dogecoin Yer Alacak Mı?

Bildiğiniz üzere Tesla bir kaç ay önce bazı aksesuar satışları ve Tesla şarj istasyonları için Dogecoin kabul etmeye başladı. Dogecoin ödenerek yapılan alımlar, şirketin hazinesinde DOGE olduğu anlamına geliyor.

Dogecoin kabulünden sonra açıklanacak ilk bilançoda DOGE’ye ilişkin bir ifade yer alacak mı merakla bekleniyor.

Önceki bilançolarda kripto paralar “dijital varlıklar” başlığı altında tek tabloda gösteriliyordu. Bu bilançoda Bitcoin ve Dogecoin için ayrı bir başlık hazırlanacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu