Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Ethereum Fiyatına Endeksli Ürünler Bulgaristan Borsası'nda Listelenecek!

Bitcoin ve Ethereum Fiyatına Endeksli Ürünler Bulgaristan Borsası’nda Listelenecek!

Takip et

Bulgaristan Borsası, yerel yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatına göre yatırım yapabileceklerini açıkladı.

Buna ek olarak, ülkenin Maliye Bakanı Assen Vassilev, bir kripto para ile ödeme mekanizması için seçenekleri değerlendirdiklerini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum, Bulgaristan Borsası’ndan Onay Aldı

Yerel haberlere göre bugün itibariyle Bulgar yatırımcılar, dünyanın en büyük iki kripto parası olan Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yukarı aşağı dalgalanmasına bahis yapabilecek.

Bununla birlikte, bu gelişme, borsa müşterilerinin direkt olarak kripto para satın alımı yapabileceği anlamına gelmiyor. Bunun yerine yatırımcılar, borsadaki Bitcoin ve Ethereum bağlantılı ETC ve ETN ürünlerine yatırım yapacak.

Bulgaristan Borsası’nda halihazırda Apple, Samsung, Porsche, Volkswagen, Pfizer, Moderna ve diğer birçok hisse senedine yatırım yapılabiliyor. Buna ek olarak borsa, kripto para odaklı 4 ek fonu da listeleme planı yaptığını söyledi. Bu fonlar arasında VanEck ETP, 21Shares, ETC Issuance ve Wisdom Tree bulunuyor.

Bulgaristan Kripto Paralar İle Yakınlaşmaya Başladı

Gelişmeleri değerlendirecek olursak Bulgaristan dijital varlık dünyasına yakınlaşmaya başlamış olabilir. Geçtiğimi ay başbakan yardımcısı ve Maliye bakanı Assen Vassilev, hükümetin ‘kısa ve orta vadede’ kripto para ödeme tekniklerini araştırmaya başladığını söylemişti. Buna rağmen Vassilev, ülkenin büyük bir dijital varlık madenciliği merkezine dönüşeceği konusunda şüpheleri olduğunu belirtmişti.

Ülkede mevcut durumda kripto para kazançları vergilendiriliyor. Buna ek olarak, Bulgaristan ve Bitcoin arasında ilgi çekici bir olay da yaşanmıştı. Yerel yetkililer ülkede 2017 yılında 213.519 adet BTC ele geçirmişti. Bu Bitcoin’lerin nerede olduğu kısa bir süre önce yeniden tartışma konusu oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları