Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Ethereum Yükselişi Yarın Bitecek Mi?

Bitcoin ve Ethereum Yükselişi Yarın Bitecek Mi?

ECB'yi fiyatlayan piyasaların gözü FED'e çevrilecek.

Takip et

Yarın Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. ECB’nin 75 baz puanlık bir faiz artışı yapması beklenirken piyasalar bunu fiyatlamaya devam ediyor.

Euro/dolar paritesi uzun süre sonra yeniden 1 seviyesinin üzerinde çıkarken, Dolar endeksi 110 seviyelerine kadar geriledi.

Euro/Dolar yeniden 1’in üzerine çıktı.

Ethereum Piyasayı Domine Ediyor

Dolar endeksindeki gevşeme Bitcoin’in 20800$ seviyesine kadar yükselmesini sağlarken, ucuz kaldığı düşünülen Ethereum’daki yükselişler daha sert oldu.

En büyük ikinci kripto para birimi gün içerisinde 1555$ seviyesine kadar yükseldi.

Sırada Ne Var?

Yarınki ECB faiz kararı öncesi Euro’nun güçlenmesi dolar endeksindeki gevşemeyi hızlandırdı ve uzun süredir dipte olan riskli varlıklara alımlar geldi.

ECB’yi fiyatlayan piyasalar yarınki faiz kararı sonrası “haberi satarsa” dolar endeksinin yeniden güçlendiğini görebiliriz.

Bu nedenle yarınki faiz kararı öncesi bir miktar kar almak veya riskleri hafifletmek sağlıklı olacaktır.

Zira yarınki toplantı sonrası piyasaların gözü 2 Kasım’da açıklanacak FED faiz oranına odaklanacak.

Ekim ayı içerisinde gelen son enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde olması FED’in şahin tutumunu sürdürmesine neden olsa da, 75 baz puanlık faiz artışı beklentisi korunuyor.

Bu hafta ECB gündemiyle toparlanan Bitcoin ve kripto para piyasalarında gözler FED’e çevrildiğinde bu ivmesini koruyabilecek mi? takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Terörist bunlar!!!

Son of a BTC

Bu iki moruğun resmini görünce benim bile düşesim geliyor.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları