blank
AnalizBitcoinEthereum

Bitcoin ve Ethereum’da Sert Gerileme! Yatırımcılar Dikkat!!!

BTC ve ETH fiyatı zirveyi gördükten sonra sert satış baskısına maruz kaldı.

Daha önceki yazılarımız da belirttiğimiz gibi zirveden alış yapmak son derece tehlikelidir. Bunun bir örneğini birkaç dakika önce tekrar yaşadık. BTC 19.900 dolar, ETH ise 635 doları gördükten sonra sert şekilde gerileme yaşadı.

Dakikalar içerisinde yüzde 8’lere varan gerileme yaşayan Ethereum 585 dolarları görürken, Bitcoin ise 18.800 dolarlara kadar düşüş yaşadı. Sonrasında tekrar toparlama yaşayan kripto paralar her ne kadar toparlanma yaşamaya başlasa da panikle satış yapan birçok yatırımcı mağdur oldu.

Bitcoin ve Ethereum Dakikalık Grafik Düşüş Oranları – Kaynak: Tradingview

Öte yandan zirveden yüksek kaldıraçlı işlem açan birçok yatırımcının sermayesi de buhar oldu. Verilere bakıldığı zaman dakikalar içerisinde gerçekleşen bu düşüşle beraber 50 milyon dolardan fazla Long posizyon tasfiye edilmiş oldu.

Her zaman dediğimiz gibi; “mal düşerken alınır yükselirken satılır” stratejisi ile yatırım yapmak, parçalı bir şekilde alım yapmak ve FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılarak zirve fiyattan yatırım yapmamak son derece önemli. Özellikle volatilitenin yüksek olduğu bu dönemde kaldıraçlı işlem açarken çok daha dikkatli olmak ve alım yapmak için destek, satım yapmak için ise direnç noktalarını beklemek yatırım yaparken hayati konulardan.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu