coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Ethereum’da Yarın Büyük Gün! 11 Milyar Dolarlık BTC ve...

Bitcoin ve Ethereum’da Yarın Büyük Gün! 11 Milyar Dolarlık BTC ve ETH Opsiyonun Vadesi Doluyor! Anlamı Ne?

Deribit'te Bitcoin'de 7,7 milyar dolar değerinde, Ethereum'da ise 3,5 milyar dolarlık opsiyonların süresi yarın dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde 2023 yıl sonu heyecanı yaşanırken BTC’de 2023’ün son üç aylık opsiyonları yarın sona erecek.

BTC opsiyonların sona ermesine kısa bir süre kalırken 40.000 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Bu noktada kripto para borsası Deribit’te Bitcoin’de 7,7 milyar dolar değerinde, Ethereum’da ise 3,5 milyar dolarlık opsiyonların süresi yarın dolacak.

Coindesk’e konuşan Deribit baş ticari sorumlusu Luuk Strijers “BTC ve ETH’de toplam 11 milyar doların üzerindeki opsiyon, Deribit’in şu ana kadarki en büyük vadesini işaret ediyor. Vade sürenin sona ermesinden sonra, tüm gözler ve ticaret faaliyetleri yaklaşmakta olan spot Btcoin ETF kararına odaklanacak.” dedi.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,66 iken, maksimum zarar noktasının 33.000 dolar olduğu görüldü.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonlarının Put/Call Oranı 0,50 iken, maksimum zarar noktasının 1,900 dolar olduğu görüldü.

Maksimum zarar noktası seviyelerini (MPP) değerlendiren piyasa analisti Chang, fiyatların Cuma günü opsiyon vadeleri sona ermeden önce sabit kalmasını beklediğini söyledi:

“BTC MPP seviyesi 33.000 dolar, ETH MPP seviyesi ise 1.900 dolar civarında bulunuyor.

Halihazırdaki BTC, ETH fiyatlarından çok uzak. MPP zaman zaman önemli noktalar sağlayabilir ancak şimdilik BTC ve ETH’nin MPP seviyelerine doğru çok az hareket etmesini bekliyoruz.

MPP seviyeleri için çok fazla endişelenmenize gerek yok.”

Son olarak Put/call oranına baktığımızda put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,66; Ethereum için 0,50 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranlar BTC ve ETH için yükseliş eğilimine işaret etse de bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail