Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Kripto Para Fonlarından 90 Milyon Dolarlık Vurgun!

Bitcoin ve Kripto Para Fonlarından 90 Milyon Dolarlık Vurgun!

Takip et

Virgil Sigma ve VQR Multistrategy fonlarının kurucusu 24 yaşındaki Stefan He Qin 90 milyon dolar değerinde dolandırıcılık yaptığını kabul etti.

New York merkezli kripto para hedge fonu Virgil Sigma arbitraj (borsalar arası fiyat farklılıklarından yararlanarak kar elde etme)  fırsatlarını değerlendiren bir fon olarak lanse edilmiş ve yönetimi altına 90 milyon dolarlık varlık toplamayı başarmıştı. VQR ise 24 milyon dolarlık yatırımcı fonuna sahipti.

New York başsavcılığı tarafından dün yayınlanan duyuruda 24 yaşındaki Qin’in dolandırıcılıktan suçlu bulunduğu ifade edildi.

Avukat Audrey Strauss davaya ilişkin şunları aktardı;

“Stefan He Qin, sahip olduğu 90 milyon dolarlık kripto para fonunun neredeyse tüm varlıklarını tüketti. Yatırımcılardan çaldığı paraları kişisel yatırımlarına harcadı. Yatırımcılara fonun performansı hakkında devamlı yalan söyledi. Bugün de itiraf ettiği gibi Qin eski fondaki dolandırılmış yatırımcıların itfa taleplerini karşılamak için kontrol ettiği başka bir fondan para çalmaya çalıştı. Böylece bütün foyası ortaya çıktı.”

2017 yılları ile 2020 yılları arasında süren faaliyetleri nedeniyle menkul kıymet dolandırıcılığından suçlu bulunan Qin, 20 yıla kadar hapis cezası alabilir. Ceza’nın açıklanacağı tarih 20 Mayıs 2021 olarak belirlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları