Bitcoin

Bitcoin Ve Kripto Para İşlemleri Rekor Düşüş Yaşıyor!

Visa'dan yapılan açıklamada ödemeler devinin büyük bir ödeme düşüşü yaşadığını bildirmişti.

Bitcoin ve kripto paraların her geçen gün kan kaybettiğinden söz ediliyor. Mart 2020 ile ilgili yeni gelen raporlara göre Bitcoin günlük olarak 100.000 işlem kaybı yaşadı. Piyasa analisti Mati Greenspan’a göre bu kadar büyük ve etkili olan düşüş sebebi ise COVID-19.

COVID-19’un kripto para birimleri ve de özellikle Bitcoin’e sahip olan insan sayısını rekor düzeyde azalttığı, Bitcoin ve bankalara güvenin büyük oranda azaldığından söz ediliyor. Aynı zamanda 100 bin işlem daha az yapılırken, bunun Nisan 2020’de çok daha fazla olabilecek olduğundan söz edilmekte.

ABD ve Çin’de ödemeler için Bitcoin ve Visa yerine bu dönemde özellikle hâlâ nakit çok daha fazla kullanılmayı sürdürürken, dijital ödeme uygulamalarının ise çok fazla ilgi çekemediği, insanların dijital ödemelere henüz tam olarak ayak uyduramadıklarından söz edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu