Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Kripto Paralara Kurumsal İlgi Ne Durumda? Veriler Açıklandı!

Bitcoin ve Kripto Paralara Kurumsal İlgi Ne Durumda? Veriler Açıklandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, kripto paraların yıl içindeki inişli çıkışlı yolculuğu kurumsal yatırımcıları düzenlenmiş fon yapıları aracılığıyla kripto para alanını keşfetmekten vazgeçirmedi.

Fiyatta Düşüşe Rağmen Kurumsal Yatırımcıların Kripto Paralara İlgisi Neredeyse Aynı Kaldı

Butik yatırım bankası Brown Brothers Harriman & Co. tarafından hazırlanan rapor, ankete katılan kurumların neredeyse yarısının (%48) 2023’te portföylerine kripto ile ilgili ETF’leri dahil etmeyi planladığını ortaya koydu; bu, geçen yılki %54’lük rakamdan sadece küçük bir düşüş.

Halihazırda bu fonlara yatırım yapanların %25’i bu yıl yatırımlarını artırmayı planlıyor.

Rapor, AB’nin MiCA taslak önerisi gibi düzenlemelerin, varlık yöneticileri için kripto varlıklarına yapılan yatırımların riskini azaltabileceğini ve fon yöneticilerinin kripto borsalarıyla etkileşime girmesi için ekstra bir güven katmanı ekleyebileceğini öne sürüyor.

İlgili Haber
Son Bitcoin Satışının Ardından ABD Adalet Bakanlığı'ndan Yeni Kripto Para Hamlesi!

Çalışma, 325 ETF odaklı kurumsal yatırımcı, fon yöneticisi ve finansal danışmandan gelen yanıtları bir araya getirdi ve bunların yaklaşık %40’ı 1 milyar doların üzerinde varlığı yönetiyordu.

Bu arada, Bitwise Investments’ın araştırması da, müşteri hesaplarında kripto payına sahip danışmanların yaklaşık %80’inin bu yıl pozisyonlarını korumayı ya da artırmayı planladığını ortaya koydu.

ABD ve Çin, sırasıyla %55 ve %58 ile 2023’te portföylerine kripto ETF’leri eklemeye ilgi duyduklarını ifade edenlerin başında gelirken, Avrupa %29 ile geride kaldı.

SEC’in henüz doğrudan BTC tutan bir fonu onaylamadığını, Grayscale’in Bitcoin Trust’ını (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme önerisinin ise şu anda düzenleyiciler tarafından incelendiğini belirtmek gerekir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları