AnalizBitcoinLitecoin

Bitcoin ve Litecoin Değerlendirmesi

Bitcoin ve Litecoin arasında olan fiyat değişimleri son zamanlarda etkisini daha fazla göstermeye başladı. Gelecek 60 gün sonunda fiyat seviyesinin nasıl olacak olduğu konusu ise son derece büyük değişimlere gebe.

Bitcoin ve Litecoin arasında kalanlar her iki kripto paradan birisini seçmek için grafikleri ve analizleri incelemek, bu analizlerden yola çıkarak nasıl yatırım yapmalı ve ne kadar yatırım yapmalı buna karar vermeye çalışıyorlar. Bitcoin ile Litecoin arasında olan farklar ve bu farkların asıl önem taşıdığı nokta ise Litecoin fiyatındaki değişimin Bitcoin için önemi olmaması, ancak tam tersi olan Bitcoin için oldukça fazla geçerli. Bitcoin fiyatı bu 7 gün içerisinde oldukça fazla yatırımcılarını korkuttu. 6.230 dolar ve altına düşebilecek olduğu iddiaları ve beklentisinin ortaya çıkması dolayısı ile fiyatında düşüş olup olmayacak olduğu ile ilgili olarak endişe yaratan Bitcoin, Litecoin’e karşı daha fazla değerli kalmış olmasına rağmen 7 gün içerisinde yaşadığı endişeli süreçten yükselerek çıkamadı.

1 Kasım tarihi akşam saatlerine doğru bu içeriğin yazıldığı dakikalarda 6.380 dolar ve seviyesinde olan Bitcoin, bu haftanın ortalamasını ise 6.300 dolar ve civarında geçirdi. Kripto para borsalarında ortalama olarak 6.280 dolar seviyesine hatta 6.265 dolar seviyesine kadar gerilemiş olması ise ”daha çok düşer ise 6.230 doları görür ve 5.000 dolara kadar geriler mi?” beklentisini beraberinde getirdi.

Litecoin ise bu 7 gün içerisinde %5 oranından daha fazla değer kaybetti. 49 dolar güncel fiyata sahip olan Litecoin’i 7 günlük süre içerisinde takip eden Bitcoin, fiyatında %4 oranında değişim görüldü. Ekim ayı ortalamasına bakıldığında ise Bitcoin fiyatı ortalama 6.500 dolar, Litecoin fiyatı ise 55 dolar civarında seyretti.

Gelecek 2 ay önemli

Gelecek 2 aylık süreçte ise Bitcoin ve Litecoin’e neler olabileceğini analizler gösteriyor. 2 ay içerisinde Bitcoin fiyatında rekor kırılmaması durumunun olabilecek olduğu, 10 bin dolar ve seviyesine kadar yükselebilecek, sonra ise 3.500 dolar ila 4.500 dolar arasına kadar gerilemesinin bile söz konusu olabilecek olduğunu doğrulamakta. Bunun yanında Bitcoin fiyatının yükselmesi durumunda birinci olarak 7.300 dolar, ardından 8.000 dolar ila 9.700 dolar seviyeleri aralığında yükselmesi, sonrasında ise 11.500 dolar ila 13.500 dolar seviyelerinin kademeli artışının önemli olduğu değerlendirilmekte.

13.500 dolar seviyesinin aşılmasından sonra ise dengenin nasıl gideceği veya ilerleyecek olduğu konusunda henüz kesin bir analiz olmadığından dolayı yatırımcıların 13.500 dolara kadar beklentilerinin bu seviyede kalması öneriliyor. Bu sene ortalamasına baktığımız zaman 20 bin dolarlık rekor seviyesinden sonra 13.500 dolar seviyesinin yatırımcıları memnun edip etmeyecek olduğu konusu muamma.

Bitcoin’de bu haftanın ortalamasına oranla gelecek 2 aylık sürenin ortalaması arasında ciddi kritik farklar olacağı değerlendirilirken, bu farkların sadece fiyat olarak değil, dengesini ne kadar süre koruyabilecek olduğu konusunda da değişik sahnelere neden olabileceği tartışılmakta.

Litecoin hakkında ise tam tersine 50 dolara yakın olan güncel fiyatının, gelecek 2 ay içerisinde Bitcoin fiyatına bağlı olarak değişebilecek olduğu, Bitcoin fiyatının 2 kat artması durumunda 170 dolar ve seviyesini görebilecek kadar yükselebilecek olduğuna dönük tahminler mevcut.

Her iki kripto para birimi için kesin 2 aylık sürecin ciddi bir risk ve beklenti oluşturması ise yatırımcı olan kişilere gelecek 2 aylık sürede neler yaşatacak ve neler gösterecek bunu göreceğiz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı