BitcoinHaberler

Bitcoin ve Piyasalar FED’den Gelecek Bu Veriye Odaklandı!

Bu hafta gözler bu tutanaklarda olacak.

Zirvelerinden %20 düşen ABD borsaları ayı piyasası sınırında yeni haftaya başlamaya hazırlanıyor. ABD vadelileri haftaya alıcılı başlarken Bitcoin‘de 30.000$’ın üzerindeki hareketlerine devam ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin Haftaya Yükselişle Başladı! Piyasalarda Son Durum Ne?

Bu hafta piyasalar önemli bir veriyi takip edecek.

25 Mayıs 2022 TSİ 21.00’da FED’in son toplantı tutanakları yayımlanacak.

FED üyelerinin 40 yılın en yüksek enflasyonu ile mücadelede perspektiflerini anlamaya yardımcı olan bu tutanaklarda sonraki toplantılarda alınabilecek kararlara dair sinyaller aranacak.

Neler Olmuştu?

Tutanakları açıklanacak son toplantı 4 Mayıs tarihinde gerçekleşmişti. Bu toplantıda 50 Baz puanlık bir faiz artışına karar verilirken, Powell şunları söylemişti:

“FED faiz oranını 50 baz puan artırdı. Beklenti de 50 baz puandı.

1 Haziran’da FED bilançosunu küçültmeye başlayacak.

1 Haziran’da, aylık işlemlerde 47.5 milyar dolardan başlayarak bilanço kısıtlamaya başlayacağız ve üç ay sonra aylık 95 milyar dolara yükselteceğiz.

Enflasyon riskleri ile ilgili çok endişeliyiz.

Pandemi nedeniyle arz ve talepteki uyuşmazlıklar, yükselen enerji fiyatları ve daha geniş fiyatlama baskısı nedeniyle enflasyon halen yüksek.

FED, uygun para politikası güçlendirilmesiyle, enflasyonun %2’lik hedefine dönmesini ve işgücü piyasasının sağlam kalmasını bekliyor.

ABD ekonomisine olan etkileri halen büyük oranda bilinmiyor ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi olaylar enflasyon üzerinde yukarı yönlü ek baskı oluşturabilir ve ekonomik aktivite üzerinde ağırlık yaşatabilir.

Ayrıca, tedarik zinciri kesintilerinin Çin’de COVID-19 kaynaklı karantina uygulamaları nedeniyle daha da artması bekleniyor.

İş büyümesi son aylarda güçlü görünüyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu