Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları 2020 Yılından Umutlu

Son birkaç gün kripto para birimi piyasasında düşüş olmasına rağmen, çok sayıda yatırımcının beklentisi yine yükselişten yana.

Kripto para piyasasında yaşananlar son dönemde yatırımcılara bazen olumsuz, bazen olumlu değişimler yaratıyor. Bazı kripto para yatırımcıları kazanç elde ederken, bazıları ise zarar ettiklerini ve piyasadan çıkacak olduklarını belirtiyorlar. 8.500 dolar altına gerileyen BTC fiyatı yakın zamanda 8.300 dolar seviyesine kadar düşse bile yatırımcılar beklediklerini kısa vadede bulabilecek oldukları inancını sürdürüyor.

Bitcoin’i kısa süre içerisinde yükseltecek olan en önemli etkenlerden bir tanesi olarak “beklentiler” birinci sırada gösterilirken, bir tarafta ise yatırımcıların beklentilerinin her an son bulabileceği ve panik satışların olmasa bile ani toplu satışların olabileceğinden endişe duyuluyor.

Yatırımcıların yükseliş beklentisi olduğu için ufak bir hareketlenmede FOMO etkisi tetikleniyor ve fiyat tahmin edilenden daha fazla şekilde yükselmiş oluyor. Bu yüzden yatırımcıların yükselişten yana düşüncelerinin olması piyasa açısından olumlu olarak görülüyor.

2020 yılında bu tür yükselişlerle beraber düşüşlerin daha az yaşanmasının muhtemel olduğunu düşünen yatırımcılar, 2020 sonuna kadar beklentilerinin daha iyi olduğunu belirtiyorlar.

Kısa vadede kripto para piyasasında neler yaşanacak olduğu konusu merak ediliyor olsa bile, analistler bile neler olacağını tam kesin olarak bilemiyor.

Kısa vade için belirsiz bir hava hakimken 7700 dolara kadar bir düşüş olabileceği ifade ediliyor. Orta ve uzun vadede ise şubat – mart aylarına kadar bir yükseliş olabileceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu