Kripto HaberleriAnalizBitcoin Yatırımcılarının Ne Kadarı Karda, Ne Kadarı Zararda? Analiz Şirketi Son Verileri...

Bitcoin Yatırımcılarının Ne Kadarı Karda, Ne Kadarı Zararda? Analiz Şirketi Son Verileri Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi IntoTheBlock, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı analizinde Bitcoin yatırımcılarının ne kadarının karda ve ne kadarının zararda olduğunu açıkladı.

Analiz şirketi ayrıca bu yüksek karlılık oranının yatırımcıların kar almaya başlamasının ardından Bitcoin fiyatında yakın zamanda bir satış dalgası yaşatabileceğine dair iddiaları da değerlendirdi.

IntoTheBlock Analistleri Bitcoin’i Genel Hatlarıyla Değerlendirdi

IntoTheBlock’un son raporu, Bitcoin sahiplerinin %72’sinden fazlasının şu anda kâr elde ettiğini ortaya koyuyor.

IntoTheBlock’un raporu, kripto para piyasasının olumlu bir eğilim gösterdiğini öne sürüyor, ancak birçok trader, mevcut fiyatlarla kârda olan kişi sayısının Bitcoin’in yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını engelleyip engellemeyeceğini sorguluyor.

Rapor bu soruya yanıt vermek için, Bitcoin sahiplerinin fiyat 11.000 dolar civarındayken %90 kârlılık sınırını aşmaya yakın olduğu bir önceki döngüyü mercek altına alıyor.

İlgili Haber
Yatırım Şirketi, Ucuzdan Aldığı Bu Altcoini Yüksek Fiyattan Binance'e Transfer Etti!

İlginç bir şekilde, bu durum birçok kişinin korktuğu gibi bir satışa yol açmamıştı. Bunun yerine, fiyattaki küçük düşüşler kâr edenlerin sayısını geçici olarak azaltsa da, insanlar yukarı yönlü hareket sırasında pozisyonlarına ekleme yapmaya devam etti. Analistlere göre bu durum nihayetinde BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmasına yol açtı.

Analistlerin ifadesine göre bu veriler, Bitcoin sahiplerinin bir boğa rallisi boyunca BTC’ye sıkı sıkıya inandıklarını ve zaman içinde portföylerine ekleme yapmaya devam edebileceklerini gösteriyor.

IntoTheBlock’a göre Bitcoin 2020’deki durum gibi insanların %90’ından fazlasının kârda olacağı bir noktaya ulaşsa bile, fiyatın daha yükseğe çıkmaması için hiçbir neden yok. Bu da Bitcoin’in güçlü bir yükseliş potansiyeline ilişkin olumlu bir bakış açısı sunuyor.

Rapor, Bitcoin’in yakında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını garanti etmese de, insanların zaten kârlı olmasının mutlak surette satış baskısı yaratmadığını gösteriyor. Bu da yatırımcıların gelecekte hala büyüme potansiyeli olduğunu bilerek Bitcoin’lerini güvenle ellerinde tutabilecekleri anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları