Ana SayfaHaberlerBitcoin Yatırımcısı 3AC'nin Singapur'daki Varlıklarına El Konulacak!

Bitcoin Yatırımcısı 3AC’nin Singapur’daki Varlıklarına El Konulacak!

Takip et

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda İngiliz Virgin Adaları mahkemesi (BVI) Singapur merkezli kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) tasfiyesine karar verilmişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Bitcoin Yatırımcısı 3AC'nin İflasına Karar Verildi, Tasfiye Başlıyor!

Mahkeme, 3AC’nin tasfiyesini yönetme görevini danışmalık firması Teneo’ya vermişti.

Singapur’un yerel bir haber kuruluşu olan Straits Times’ın haberine göre, 3AC’nin tasfiyesini yöneten şirket Teneo, BVI mahkemesinin verdiği tasfiye kararını Singapur hukuk sistemi tarafından da tanınması için Singapur Yüksek Mahkeme’sine başvurdu.

Teneo’nun avukatları başarılı olursa, 3AC’nin Singapur’daki varlıklarını alacaklılar için güvence altına alınmış olacak.

Teneo avukatları, bir tasfiye memuru olarak Teneo’nun ana görevinin tasfiye sürecindeki 3AC’nin varlıklarını korumak ve alacaklılarının kim olduğunu tespit etmek olduğunu belirtti.

“3AC’nin kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies’in şirketi kötü yönettiklerini veya suistimal ettiklerini kanıtlayabilirsek, alacaklıların yararına olarak 3AC’nin Singapur’daki varlıklarına varlıklarına el koyabiliriz.”

Teneo avukatları ayrıca mahkemeden 3AC’nin kurucu ortaklarının cüzdanları, banka hesapları, menkul kıymetleri ve diğer şirket kayıtları ile ilgili ayrıntıları da sunmalarını istedi.

Bloomberg’in haberine göre, Zhu Su Temmuz ayının başlarında Singapur’da 48.8 milyon Singapur doları (35 milyon ABD doları) değerinde sahip olduğu lüks evlerinden birini satışa çıkarmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin'de Batan Zhu Su Lüks Villasını Satılığa Çıkardı!

Eski okul arkadaşları olan Su Zhu ve Kyle Davies tarafından 2012 yılında kurulan piyasanın en büyük kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’ın TerraUSD (UST) ve LUNA çöküşü öncesinde Nisan ayında yönetim altında yaklaşık 3 milyar dolarlık varlığı bulunuyordu.

Ancak Mayıs ayında yaşanan UST ve LUNA çöküşünden sonra 3AC büyük zarara uğradı. Şirket halihazırda alacaklılarına borçlarını ödeyemediği için tasfiye süreci içinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları