Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Yatırımı Yaparken Dikkatli Olmayanlar Kaybediyor!

Bitcoin Yatırımı Yaparken Dikkatli Olmayanlar Kaybediyor!

Takip et

Son dönemlerin popüler yatırım araçlarından birisi olmayı başaran kripto para birimlerinin öncüsü bitcoine yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken birçok farklı konu bulunmaktadır. Özellikle saatler içerisinde yüzdelik olarak büyük değişimlere uğrayabilen bitcoin, bu yönüyle de en riskli yatırım araçlarından birisi olarak görülüyor.

Uygun Cüzdan Seçimi

Bitcoin yatırımına başlamadan önceki en önemli işiniz alacağınız bitcoinleri barındıracak uygun bir kripto para cüzdanı seçmek olacaktır. Bunlar için de Coinbase veya BTC.com’un üretmiş olduğu cüzdanları kullanabilirsiniz. Kripto para cüzdanı seçerken mutlaka popüler ve kendini kanıtlamış olanları seçmek en doğrusudur. Aksi taktirde kullanmış olduğunuz servis bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığı zaman bitcoinlerinizde kayıp yaşayabilirsiniz. Tamamen izi sürülemez bir sisteme dayalı olan bitcoinde bu tarz olaylarda genelde suçu işleyen kişi hiçbir zaman bulunamamaktadır.

Mevcut kripto paraları alım satım için kullanıyorsanız mevcut kripto para borsanızda varlıklarınızı saklayabilirsiniz.

Grafik Okumak

Bitcoin sanal bir varlık olarak kabul edildiği için tamamen sürprizlere dayalı bir sistem üzerine kuruludur. Bir gün içerisinde %100 gibi bir artış görmek bile mümkün. Ancak bu tarz sürpriz hareketler dışında olağan seyirde çizilen grafikleri okumak ve bunları analiz edebilmenin size büyük getirileri olacaktır. Bu sayede bitcoin seyirinde bir sonraki hareketin yönünü okuyabilir ve bu doğrultuda yatırımınızı yaparak veya geri çekerek kendinizi güvene alabilirsiniz. Artık bu sektöre dayalı olarak alternatif meslekler de oluşmakla birlikte, yatırımcılar bu kişilere giderek danışmanlık hizmeti almaktadır. Ancak bunu kendiniz yapmanızın size çok daha büyük bir getirisi olacağından şüpheniz olmasın.

Pump Tuzakları

Bitcoin konusunu biraz daha açıp olayı tüm kripto paralara indirgediğimiz taktirde karşımıza “pump” adı verilen yeni bir terim çıkmaktadır. Bitcoin dünyasının içerisinde olanlar iyi bilirler, pump bu sektörde en tehlikeli  ve aldatıcı hareketlerden biridir. Peki nedir bu pump?

Pump, yani pompalama veya bir anda yükseltme olarak açıklayabileceğimiz durum, bir topluluğun herhangi bir kripto paraya toplu bir şekilde yatırım yapıp onu değerli gibi göstermesi olarak açıklanabilir. İstatistiksel olarak bir anda fırlayan bu hedef coin de özellikle yeni yatırımcılar için çok cazip gelmektedir. Tam da bu esnada pump grubu, 1 birimden almış oldukları coini 2 birimden satarak ciddi bir kar etmiş olurlar. Olay tamamen bundan ibaret diyebiliriz, ancak kesinlikle üstünde özellikle durulması ve araştırılması gereken bir hareketlenme olduğunu da unutmayın. Aksi taktirde bir anda yatırımınızı sekteye uğratabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları