fbpx
BitcoinHaberler

Bitcoin Yazılım Güncellemesi Neler Getirecek?

Her teknoloji desteği olan konuda olduğu gibi Bitcoin de güncellemeler ile kendini bir üst levele çıkarma peşinde. Bilindiği üzere Bitcoin teknik anlamda en güçlü yanını coin selection olarak göstermektedir. İşte bu noktada yeni güncellemeler yapılacak. Bitcoin Yazılım Güncellemesi önemli değişikliklere sahip…

Bitcoin Yazılım Güncelleme Algoritması

Coin selection yani Türkçe ifadesi ile coin seçimi belli bir algoritmaya sahip ve bu algoritma kullanıcıların işlem yapması sonrasında hangi verilerin toplanacağına ve hangi işlemde bu toplanan verilerin kullanılacağına haber veriyor. 10 liralık ürünü 20 liraya alan birinin 10 lira para üstü almasındaki hesaplama gibi bir algoritma hesabını işte bu coin seçimi yapıyor. Bu sebeple coin selection işlem ücretlerini de direkt etkileme gücüne sahip.

Bitcoin geliştiricilerinden olan Andrew Chow bu konu hakkında en sıcak ifadeler ile şunları aktardı:

‘’İşlem ücretlerinin giderek artmaması için Bitcoin Core’un orijinal coin seçimi algoritmasının tekrar yapılandırılması gerekiyor. Şu anda pek etkili değil ve ödenmesi gereken işlem ücretlerini tespit etmeye çalışırken garip bir döngüye girip bocalıyor.’’

Bitcoin Parça Parça Çalışır

Her işlem üzerinde kullanılan Bitcoin belli bir düzenek olarak parçalı halde bulunmaktadır. Tek Bitcoin demek tek parça demek değildir. 2 parçadan da oluşabilir 10 parçadan da… Bu birleşen parçaların her biri de unspent transaction outputs yani “harcanmamış (işlenmemiş) işlem çıktıları ismi ile anılır. İşte güncelleme tüm bu parçaları etkileyeceği için oldukça yeni bir etki olacak gibi görünüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box