bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Yükselişi Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Bitcoin Yükselişi Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırarak 68 bin doları görmesinin ardından beklenen düzeltme geldi ve yaklaşık 7 bin dolarlık bir kaybın ardından BTC fiyatı yeniden 60 bin doları gördü.

Hatta Bitstamp’ta 59.400 doları gören fiyat yeniden yükselişe geçti ve an itibarı ile 62.800 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor.

Bu yükseliş altcoinlerde de olumlu etki görülmesini sağladı ve son 24 saat içinde kazanç grafiği tetiklenmiş oldu. Toplam piyasa değeri ise 130 milyar dolardan fazla toparlandı.

Öte yandan piyasa değeri bir kez daha 1.2 trilyon dolara yaklaşan BTC’nin altcoinler üzerindeki hakimiyeti bir günde yükselişe geçerek %45.5’e yükseldi.

Hangi Gözde Altcoinler Yükselişte?

Birkaç gün önce 4.000 doların altına düşen Ethereum, an itibarı ile 4.180 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin, Polkadot, Cardano, Ripple, Terra, Chainlink ve Avalanche gibi altcoinler ise küçük kazançlarla yatırımcılarını memnun etti.

Dogecoin ise dünden bu yana %6’dan fazla değer kazandı ve 0.265 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor.

Son zamanların gözde altcoini Solana‘da beklenen artış gerçekleşti ve %7’lik bir artış yaşandı. 212 dolara ulaşan SOL fiyatı anlık olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolardan yalnızca birkaç birim uzaklıkta.

Sonuç olarak düşük hacimli diğer birçok altcoinde de görülen yükselişler sayesinde tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa değeri bir günde 130 milyar dolar değer kazanarak 2.6 trilyon dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

Tablo böyle olunca da altcoin yatırımcılarının umudu yeniden tazelenmiş oldu. Bakalım  ilerleyen süreçte daha da yükselmesi beklenen Bitcoin’in diğer coinlere etkisi nasıl oalcak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları