BitcoinHaberler

Bitcoin, Zehir Ticaretine Aracı Edildi

Joanna De Alba isimli bir şahsın Wall Street Market üzerinden Bitcoin'le uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı!

Joanna De Alba, “Wall Street Market” (WSM) üzerinden Bitcoin (BTC) karşılığında uyuşturucu madde dağıtımı yaparken ABD polis ekiplerince suç üstü yakalandı. Polisler, suçunu kanıtlamak amacıyla De Alba’dan WSM üzerinden BTC karşılığında uyuşturucu madde satın aldı. De Alba tarafından yollanan pakette toplamda 40 gram uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

2018 Haziran’ından 2019 Mayıs’ına kadar sürdüğü iddia edilen suç eylemi De Alba tarafından şifreli mesajlaşmalar şeklinde gerçekleştirilmiş.

Eğer De Alba, hakkında yapılan suçlamalar geçerlik kazanırsa 5 yıldan 100 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Kripto paraların merkeziyetsizlik ve kimlik mahremiyeti (KYC kullanılmaksızın) özelliği sebebiyle adı sık sık bu tür suç eylemleriyle anılıyor.

İlgili Haber
FED Üyesi Lael Brainard Bitcoin'le İlgili Sert Konuştu: Bitcoin Kullanan Her 4 Kişiden Biri "Suçlu"!

Karanlık İşlerde Kullanılan Kripto Paraların Başında Bitcoin Geliyor!

The Rand Corporation tarafından yayınlanan rapora göre söz konusu suç unsurlarında kullanılan kripto paraların başında Bitcoin (BTC) geliyor. Bitcoin’i Litecoin (LTC) ve Monero (XMR) takip ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu