BitcoinHaberler

Bitcoin, Zehir Ticaretine Aracı Edildi

Joanna De Alba isimli bir şahsın Wall Street Market üzerinden Bitcoin'le uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı!

Joanna De Alba, “Wall Street Market” (WSM) üzerinden Bitcoin (BTC) karşılığında uyuşturucu madde dağıtımı yaparken ABD polis ekiplerince suç üstü yakalandı. Polisler, suçunu kanıtlamak amacıyla De Alba’dan WSM üzerinden BTC karşılığında uyuşturucu madde satın aldı. De Alba tarafından yollanan pakette toplamda 40 gram uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

2018 Haziran’ından 2019 Mayıs’ına kadar sürdüğü iddia edilen suç eylemi De Alba tarafından şifreli mesajlaşmalar şeklinde gerçekleştirilmiş.

Eğer De Alba, hakkında yapılan suçlamalar geçerlik kazanırsa 5 yıldan 100 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Kripto paraların merkeziyetsizlik ve kimlik mahremiyeti (KYC kullanılmaksızın) özelliği sebebiyle adı sık sık bu tür suç eylemleriyle anılıyor.

İlgili Haber  FED Üyesi Lael Brainard Bitcoin'le İlgili Sert Konuştu: Bitcoin Kullanan Her 4 Kişiden Biri "Suçlu"!

Karanlık İşlerde Kullanılan Kripto Paraların Başında Bitcoin Geliyor!

The Rand Corporation tarafından yayınlanan rapora göre söz konusu suç unsurlarında kullanılan kripto paraların başında Bitcoin (BTC) geliyor. Bitcoin’i Litecoin (LTC) ve Monero (XMR) takip ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu