BitcoinHaberler

FED Üyesi Lael Brainard Bitcoin’le İlgili Sert Konuştu: Bitcoin Kullanan Her 4 Kişiden Biri “Suçlu”!

Almanya'da yapılan bir ekonomi panelinde kripto paraların yasa dışı faaliyetlerle bağlantısı masaya yatırıldı.

Almanya’da Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure’nin onuruna düzenlenen “Para Politikası: Gelecekteki Zorluklar” adlı etkinlik kapsamındaki panelde, Bitcoin’in yasa dışı faaliyetlerle bağlantısı konusu masaya yatırıldı.

FED üyelerinden Lael Brainard, Bitcoin’le ilgili oldukça sert açıklamalarda bulundu. Akademik araştırmaları baz alarak konuşan Brainard, Bitcoin’i kullanan her 4 kişiden birinin “suçlu” olduğunu ifade etti.

FED üyesine göre Bitcoin hala çok ciddi suç bağlantılarının odağında yer alıyor.

“Kripto Paraların 3’te 2’si İçin Kimlik Veya Adres Doğrulaması İstenmiyor.”

Önde gelen dijital para borsalarının neredeyse üçte birinin alım satım işlemleri onayı için kimlik doğrulaması veya adres doğrulaması istediğini belirten Brainard, bu durumun son derece büyük bir sorun olduğunu çünkü birçok araştırmaya göre kripto paraların hala yasa dışı faaliyetler için önemli bir destek kaynağı görüldüğünü söyledi.
Brainard’a göre Bitcoin işlemlerinin yüzde 50’si meşru değil ve yasa dışı durumda.

Bu Durum Sadece Bitcoin İçin Geçerli Değil

Doğrusu şu ki ilgili suçlamalar aslında sadece BTC ile alakalı değil. Nitekim yakın tarihte yayınlanan bir rapora göre XRP’nin de yasa dışı işlerde kullanıldığı ortaya çıkarılmıştı. Kaldı ki ortaya atılan iddiaları kanıtlamak çok da mümkün görünmüyor çünkü tek bir kullanıcının sınırsız sayıdaki adresi kontrol edebiliyor oluşu kaç kişinin Bitcoin kullandığını belirlemeyi neredeyse imkansız hale getiriyor. Kaldı ki BTC destekli işlemlerden hangisinin suç kaynaklı işlemlerde kullanıldığını belirlemek de bir o kadar imkansız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu