Ana SayfaAnalizBitcoin'de 111 DMA'nın Sırrı ve Tam Şu Anda Bulunduğumuz Seviyenin Önemi Nedir?

Bitcoin’de 111 DMA’nın Sırrı ve Tam Şu Anda Bulunduğumuz Seviyenin Önemi Nedir?

Takip et

Hafta içinde Mart FED toplantısına ait tutanaklar açıklandı ve burada aslında önümüzdeki dönemin yol haritasıyla alakalı benim de çok önem verdiğim parasal sıkılaştırmayla alakalı bilgiler verildi.

Aynı zamanda FED’in durumun ciddiyetinin biraz daha farkında olduğunu artık piyasalar anlamaya başladı diyebiliriz. Fakat bu konularda çok yazım olduğu için direk konuya gireceğim.

PI Cycle top indicator’un kullandığı 111DMA’nın önümüzdeki günlerde BTC için oynayacağı kritik role odaklanacağım. Geçmiş döngülere hemen bir kısaca göz gezdirelim.

2013-2014

Yukarıdaki grafikte şunu göreceksiniz. Mavi çizgi 111DMA. Fark edeceğiniz gibi fiyat tepelerden sonra düşüş trendine girdiğinde ne zaman 111DMA’yı kırarsa o zaman fiyatta kapitülasyon dediğimiz piyasanın zararına satışları yoğunlaştırdığı ve panik yaptığı anları görüyoruz.

Bu anlar uzun vadede hep sert alımlarla karşılaşmıştır fakat bu bölgede yatırım yapma kararını vermek her yatırımcının psikolojisinin kaldırabileceği anlar olmamıştır.

Fiyat 111DMA’nın üzerinde hareket ettiği müddetçe destek olarak çalışmış fakat altına düştüğü noktalarda da kritik düşüşler yaşanmıştır.

2016-2020

2016-2020 yılları arasında da aynı grafiği göreceksiniz. 111DMA tepeler öncesinde destek olmuş fakat tepelerden sonra düşüşlerde tutunamadığı noktalarda sert düşüşlere sebep olmuş yani kapitülasyonlara.

2020-2022

 

2020-2022 yıllarında da aynı durumla karşılaşıyoruz. Ne zamanki fiyat 111DMA’nın altına kırmış o zaman sert düşüşler fakat üstüne çıktığı ve destek olarak aldığı noktalarda da sert yükselişlere şahit olmuşuz.

Şu anda fiyat tam olarak 111DMA’yı kendine destek yapmış durumda. Araya hafta sonunun girmesi bu bölgede paralel hareket etmemizi sağlayabilir fakat pazar gece yarısı itibariyle piyasa hareket etmeye başlayacaktır.

CME 42700 bölgesinde kapandığı için pazar gecesine kadar muhtemel olarak 42-43K bölgesinde aşağı yukarı hareketler yapabiliriz fakat 111DMA 42.453$ seviyesinde bu seviye tutulamadığı takdirde aynı sert düşüş senaryolarını yaşayabiliriz. Fiyat üzerinde tutunursa da en azından şimdilik panik yapmaya gerek olmayacaktır.

O yüzden bu seviyelerin dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum önümüzdeki dönemi kavrayabilmek ve piyasada doğru pozisyon alabilmek için.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Bora Akçay

Tebrikler Cok guzel çalışma

Anonim

Teşekkürler.

Anonim

tebrikler

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları