binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de 800 Hafta Sonra Bir İlk Gerçekleşti!

Bitcoin’de 800 Hafta Sonra Bir İlk Gerçekleşti!

Verilere göre, Bitcoin blockchain ağı, 5 Mayıs Pazar günü bir milyar işlemi aştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin son haftalarda yaşadığı sert düşüşleri telafi etmeye çaışırken hafta sonu yaşanan toparlanmayla birlikte 64.000 doları aştı.

BTC toparlanmaya devam ederken Bitcoin blok zincirinde önemli kilometre taşına ulaşıldı. The Block’un haberine göre, Clark Moody’nin verileri Bitcoin blockchain ağının, 5 Mayıs Pazar günü bir milyar işlemi aştığını ortaya koydu.

Bitcoin Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Bitcoin ortaya çıkmasının üzerinden 15 yıl geçtikten sonra önemli bir noktaya ulaştı ve 1 milyar işlenmiş işlemi aştı.

1 milyar işleme ulaşmada Nisan ayında gerçekleşen yarılanma sonrasında başlatılan Runes Protokolünün de büyük katkısı oldu. Zira Bitcoin blok zincirindeki işlem sayısı Runes Protokoloünün başlatılmasından sonra ciddi bir şekilde artmıştı.

BTC topluluğu 1 milyarıncı işlemin üzerinden yaklaşık 800 hafta geçtiğini belirtirken, Bitcoin ağının işlemleri en yüksek güvenlikle, sorunsuz bir şekilde işleme yeteneğine sahip olduğuna da dikkat çekti.

Konu hakkında yorum yapan analistler, Bitcoin blok zincirinin VISA ve Mastercard gibi ödeme devlerine karşı önemli bir başarı elde ettiğine dikkat çekti.

Bu noktada Orange Pill Uygulamasının kurucusu Matteo Pallegrini, Bitcoin’in ilk 1 milyar işlemini yalnızca 15 yılda gerçekleştirdiğini, BTC’ye kıyasla Visa’nın aynı seviyeye ulaşması için 25 yıl geçtiğini belirtti.

Pallegrini “Bitcoin Visa, Mastercard, PayPal, Venmo ve Alipay gibi çok sayıda ödeme şirketiyle mücadele ederken kısa sürede elde edilen bu başarı, BTC’nin ödeme alanındaki hızlı büyümesinin ve benimsenmesinin altını çiziyor.” dedi.

Pallegrini ve pek çok analist, Bitcoin’in benimsenmesinin ve Visa, Mastercard gibi küresel dev şirketler karşısındaki başarısının katlanarak daha da artacağına inandıklarını belirterek bu başarıda spot Bitcoin ETF’lerinin büyük katkısının olacağını ifade ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail