Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de ABD Büyüme Verisi Bekleniyor! Saat Kaçta Açıklanacak? Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin’de ABD Büyüme Verisi Bekleniyor! Saat Kaçta Açıklanacak? Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Gözler ABD'den gelecek verilerde.

Takip et

Piyasalar uzun süredir dolar endeksinin baskısı altında ezilirken, dün yaşanan geri çekilmeler riskli varlıklarda ve Bitcoin’de yukarı yönlü bir rahatlama yaşanmasına neden oldu.

Dünden bugüne Dolar endeksi 114.700’den 112.500 seviyelerine kadar gerilerken DXY ile ters korelasyon içerisinde bulunan ABD borsaları ve Bitcoin %2’lik bir yükseliş yaşadı.

FED’in parasal sıkılaşmaya devam etmesi DXY’nin yükselmeye devam edeceğine dair beklentilerin korunmasına neden olurken, kısa vadeli trade eden yatırımcıların bir gözü de bu grafikte.

DXY’de yaşanacak sert hareketlerin doğrudan Bitcoin ve altcoinleri etkilediğini görüyoruz. Bu nedenle DXY’de hareketliliğe neden olabilecek verileri yakından takip ediyoruz.

ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (çeyreklik)

Ekonomik takvime göre bugün  TSİ 15.30’da ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (çeyreklik) (2.çeyrek) verileri açıklanacak. Beklenti -%0,6

GSYİH Nedir? Dolara Etkisi Nedir?

Gayri Safi Yurtiçi Hasıla ekonominin sağlıyla ilgili önemli bir göstergedir. Beklenenden yüksek bir değer çıkması USD için pozitif, beklenenden düşük bir değer çıkması USD için negatif şeklinde değerlendirilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları