Ana SayfaBitcoinBitcoin'de Ayı Ne Zaman Bitecek? BitMEX Tarih Verdi!

Bitcoin’de Ayı Ne Zaman Bitecek? BitMEX Tarih Verdi!

Takip et

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan BitMEX, yayınladığı bir blog gönderisinde yaşanan ayı piyasasının ne zaman biteceği konusunda bir öngörüde bulundu.

Bitcoin’in Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değer Oranını (MVRV) ele alan BitMEX, önceki yaşanan ayı piyasalarına kıyasla mevcut ayı piyasasının halen başlarında olduğumuz tahmin etti.

Diğer ayı piyasalarıyla mevcut ayı piyasasını kıyaslayan BitMEX, MVRV oranına bakıldığında önceki ayı piyasalarının ortalarında gerçekleşen fiyat döngüsünün benzerinin 2023 yılının başlarında yaşanabileceğini düşünüyor.

Yani BitMEX’e göre, Bitcoin’de (BTC) 2023 yılının başlarına kadar ayı piyasasının etkileri görülecek ve BTC ancak gelecek yılın başlarında ayı piyasasından çıkışı sağlayacak bir toparlanma görebilecek.

“Ayı piyasası döngülerinin ortaya çıkması zaman alır ve onları nasıl tanımladığınıza bağlı olarak uzunlukları değişir.

Diğer üç önemli ayı piyasası döngüsüne ve MVRV oranına bakıldığında piyasa fiyatı ortalama 244 gün boyunca gerçekleşen fiyatın altında kaldı.

Şu anda, 30 günden az bir süredir, piyasa fiyatı gerçekleşen fiyatın altında bulunuyor.

Önceki ayı piyasalarındaki düşüş dönemlerinin 244 günlük ortalamasına bakıldığında, Bitcoin’in gerçekleşen fiyat seviyesinin üzerinde toparlanmasının 2023 yılının Şubat ayının başlarında gerçekleşebileceği görülüyor.”

Son olarak Bitcoin mevcut ayı piyasanın diğer ayı döngülerinden farklı olmadığını belirten BitMEX, şunları söyledi:

“Yaşanan ayı döngüsü ironik bir şekilde geçmişteki ayı döngülerinden o kadar da farklı görünmüyor.

Son günlerde Bitcoin önceki ATH’sinin yaklaşık %70 altında ve düşüşün zirvesi 18 Mayıs’ta %71.86’ya ulaştı.

Bitcoin geçmişteki ayı piyasalarında sırasıyla %93.08, %84.82 ve %83.47 düşüş gördü.

Bu düşüşleri göz önünde bulundurursak, mevcut ayıdaki düşüş önceki düşüşleri gölgede bırakmış görünse de göreceli olarak Bitcoin için olağandışı bir durum değildir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları