AnalizBitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’de Ayılar Yanılıyor! Yatırımcılar Korkmalı Mı?

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin bir önceki enflasyon verisinin açıklandığı gün gördüğü 69.000$’lık ATH’sinden itibaren düşüş trendini devam ettiriyor.

Zirvesinden yaklaşık olarak %40 oranında kayıp yaşayan Bitcoin, küresel piyasalardaki risk iştahının düşüşü nedeniyle toparlanmak zorlansa da, zincir içi veriler hala fiyatın aşırı ısınmadığını ve  yatırımcıların Bitcoin taleplerinin devam ettiğini gösteriyor.

Glassnode üzerinden borsalardaki Bitcoin arzının değişimine baktığımızda, hala düşüş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Bu da fiyattaki sert dalgalanmalara rağmen Bitcoin talebinin devam ettiğini gösteriyor.

Bütün borsa cüzdanlarında tutulan arzın 30 günlük değişimine baktığımızda  borsalarda hala bir birikimden söz edemeyeceğimizi görüyoruz. 2013-2014 ve 2017-2018 zirvelerine baktığımızda, zirveden önce borsalarda ciddi bir Bitcoin birikim süreci olduğunu gözlemliyoruz. Yine bu birikim başlar başlamaz bir dump gelmediğini ve yeni alıcılar bulmak için fiyatın yükseltildiğini görüyoruz.

Her ne kadar Bitcoin’deki son fiyat hareketleri can sıkıcı olsa da, bir ürünün doyum noktasına ulaştığını gösteren en önemli veri taleptir. Talep yoksa, sonrasında bir yükseliş beklemek hayal olacaktır. Bitcoin tarafına baktığımızda, talebin hala yüksek seviyede olduğunu ve borsalardan Bitcoin çekilmeye devam ettiğini gözlemliyoruz. Bu veri tipik bir zirveden olmadığımızın ve Bitcoin’de yeni zirvelerin görülebileceğinin sinyalini veriyor.

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarına baktığımızda da düşüş trendinde olmaya devam ettiğini gözlemliyoruz.

Yine bu veri özelinde de tipik bir zirveden önce, borsalarda tutulan Bitcoin miktarının yükseliş trendine girmesi gerektiğini görüyoruz.

Bu verilerin kısa vadeli dalgalanmalar için bir öngörü oluşturmayacağını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu