BitcoinHaberler

Bitcoin’de Baş Döndürücü Hareketler! Joe Biden’dan Enflasyon Mesajı!

Biden enflasyon konusunda konuştu.

Bugün açıklanan enflasyon verisi sonrası markette baş döndürücü hareketler izledik. Enflasyon verisi sonrası 29.000$ seviyelerine kadar geri çekilen Bitcoin, ABD borsalarının açılması ve pozitife dönmesiyle 32.000$’a kadar yükseldi.

Bitcoin‘deki bu hareketlilik altcoinlerde ciddi kıyımlara neden olurken, altcoinlerin kayıplarını Bitcoin kadar hızlı kapatamadığını gözlemliyoruz.

Bitcoin 31.000$’ın üzerinde işlem görürken, ABD Başkanı Joe Biden’dan enflasyona ilişkin açıklama geldi.

Topu FED’e atan başkan yüksek enflasyonun kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

“Enflasyon kabul edilemeyecek kadar yüksek. FED’in enflasyon konusunda üzerine düşeni yapacağına inanıyorum.”

Powell önceki toplantı sonrası 75 baz puanlık bir artışın masada olmadığını ima etmişti. Beklentilerin üzerinde gelen son enflasyon verisi FED’in bu yaklaşımını değiştirecek mi merak edilirken, analistler 50 baz puanlık artışların devam edeceğini düşünüyor.

Ekonomistler FED’in işinin oldukça zor olduğunu zira mevcut tabloda enflasyonun sadece taleple ilgili değil, arzla da ilgili olduğunu vurguluyor. Arz krizi kendisini bu kadar çok hissettirirken agresif faiz artışlarının daha büyük ekonomik durgunlukları tetikleyebileceğinden endişe duyuluyor. FED’de ekonomik aktivite ve para politikası arasında bu ince çizgiyi korumak için mücadele ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu