AnalizBitcoin

Bitcoin’de boğa sinyalleri her gün daha çok artıyor

CoinDesk’in yaptığı habere göre, Bitcoin‘de hergün daha çok artan bir boğa sezonu belirtisi var. MACD histogramına bakıldığında, Ocak ayından bu yana ilk defa sıfır değerine yaklaştığı görülüyor.

MACD Göstergesi, mevcut trendin tersine dönüşünü belirlemek için en çok kullanılan araçlardan bir tanesi durumunda. Araçtaki sıfır değeri belirleyici olup, 0’ın altında kalınması durumunda ayı sezonu, 0’ın üstüne çıkılması durumunda ise boğa sezonunu gelişi netlik kazanıyor.

Bitcoin MACD Histogramı

Haftalık olarak grafiğe baktığımız zaman değerin ilk defa Ocak ayından beri sıfır seviyesine geldiğini görüyoruz. Analizler bu yüzden önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatının 8500 dolar seviyelerine kadar hızlı bir şekilde yükselebileceğini öngörüyor.

Fakat bu seviyelerde 7500 dolar direncinin üzerine çıkılması durumunda 8000 dolarların rahat bi şekilde görülebileceği, fakat 7000 dolarlık pisikolojik desteğin altına düşülmesi durumunda fiyatın ciddi bir şekilde gerileyebileceği öngörülüyor. Yapılan tartışmalarda çoğu kişi alım yapmak için 7500 dolar seviyesini beklediği ve 7500’den sonra güvenip alım yapacağını ifade ediyor.

An itibarı ile Bitcoin fiyatı 7370 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu