Altcoin

Bitcoin’de (BTC) 52.000 Dolar Sonrası Bu Altcoinler Dikkat Çekiyor

ROSE, PRQ ve AVA, diğerlerinden ayrıldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 6 Eylül tarihinde yeniden 52.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin’in bu yükselişi altcoinlere de cesaret verdi ve piyasaya şu an için ciddi bir sermaye akışı olduğu gözlemleniyor.

Altcoinler, BTC’nin yükselişinden faydalanarak yükselişe geçse de bazı kripto paraların nispeten ön plana çıktığı görülüyor.

Üç Altcoin Neden Yükseldi?

Altcoin Sezonu isimli indikatöre göre, piyasa şu an için altcoinlerden yana ve birçok altcoin önemli yükseliş yaşamakta.

Son 24 saat içerisinde en iyi performansı gösterenlerin ise Oasis Network, PARSIQ ve Travala olduğu görülüyor. Özellikle Oasis Network’ün (ROSE) %70 ve üzeri yükseliş ile kesinlikle dikkatleri üzerine çektiği söylenebilir.

Oasis Network, açık kaynaklı finans sektörü için gizlilik odaklı özellikler sunan bir protokol ve kısa süre önce API3 ile ortaklık imzalandı.

API3’ün protokolünün Airnode hizmetinin Rust dilindeki versiyonunu geliştirmek üzere bir araya gelen iki şirket, ROSE fiyatının artışının da temel sebebi olarak görülüyor.

PARSIQ ise yeni bir abonelik modeli yayınladı. 24 saat içerisinde %51’e varan yükseliş elde eden PARSIQ, dünyanın ilk merkeziyetsiz yazılım servisi (SaaS) modelini tanıttı ve bunun fiyata önümüzdeki günlerde de etki etmesi bekleniyor.

Blockchain tabanlı seyahat ve uçak bileti rezervasyon platformu Travala (AVA) ise yaz dönemi bitmeye yaklaşırken inanılmaz bir ralli elde etti. Projenin fiyatındaki bu artış ise kullanıcıların rezervasyonlarını ödemeye başlaması ve yeni stablecoin destekleri olabilir.

*Ciddi yükselmiş olan coinlerin yükselişlerinin devam etme ihtimali yüksek olsa da bu coinler kârlı oldukları için piyasanın ters gitmesi durumundan en fazla düşüş potansiyeline sahip coinlerdir. Bu sebeple böyle coinlere yatırım yaparken sermayenin ufak bir kısmıyla işlem yapmak ve muhakkak stop limit kullanmak önerilmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu