AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) “Balinalar Büyürken Yem Olmayın” Uyarısı Geldi!

Bitcoin'de düşüş sonrası ağdaki temel verileri inceledik.

Kötü bir pazartesi geçiren kripto para yatırımcısının kafası karışmış durumda. Stop olamayanlar düşüş nerede duracak “paramız eriyor” diye sorarken, nakitte bekleyen yatırımcılar acaba bu seviyeler dip olabilir mi sorusunun cevabını arıyor.

Peki bu düşüş sonrası orta ve uzun vade için bize birçok konuda rehberlik eden Bitcoin adres sayıları ve balina adres sayılarındaki son durum ne? Bu düşüşte onlar da bir yara aldı mı?

Bu konuyla ilgili yatırımcıları rahatlatan açıklama ünlü analiz şirketi Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft’dan geldi. Adres sayıları ile ilgili bilgileri paylaşan CTO, yatırımcıların kısa vadeli fiyat hareketlerinden etkilenerek panik satış yapmamalarını ve olaya daha geniş çerçeveden bakmaları gerektiğini hatırlattı.

Kraft’ın paylaşımında, aktif adres sayısı, adreslerdeki aktif varlıklar, madencilik zorluğu, hash rate oranı, balina sayısı, bitcoin arzı ve sıfır olmayan adres sayılarının tümünün, Bitcoin lehine en yüksek seviyelerde olduğunu belirtti.

Ağın sağlıklı olduğunu ve temel bilgilerin hala güçlü olduğunu hatırlatan Kraft, “elinizdekini tutun” mesajı verdi.

Bu konuda başka bir veri de bağımsız araştırmacı Elias Simos’tan geldi. Simos attığı twitte 2 Aralık-11 Ocak tarihleri arasındaki Bitcoin adres hareketlerini yorumladı. Buna göre, son düşüşe rağmen 1000’den fazla BTC bulunduran hesapların BTC miktarı artmaya devam ederken, 0.01 BTC bulunduran hesapların BTC miktarları hızla eridi. “Küçük yatırımcı satarken balinalar topluyor” diyen Simon, yatırımcıları balina yemi olmamaları konusunda uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu